Tiek radīts vairāk vietu bērnudārzos

- 3.Jūlijs, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Valmiera ir viena no retajām vietām, kurā iedzīvotāju skaita dinamika ir pozitīva uz kopējā Latvijas fona. Līdz ar iedzīvotāju skaita palielināšanos un ne tikai šī iemesla dēļ pašvaldība kopā ar vairākām pirmsskolas izglītības iestādēm meklē dažādus risinājumus, kā palielināt uzņemto bērnu skaitu un mazinātu gaidošo rindas.

Papildus tiks uzņemti 20 bērni

Valmieras 3. pirmsskolas izglītības iestādes «Sprīdītis» vadītāja Sarmīte Indriksone: «Pilsētā rindā ir daudz bērnu, kuri ir pusotra gada vecumā un kuru vecākiem jāatgriežas darbā. Ir pieaudzis bērnu skaits, un aizvien vairāk palielinās vajadzība pēc vietām bērnudārzā. Pieprasījums šobrīd ir lielāks nekā piedāvājums, tādēļ Valmieras pilsētas pašvaldība meklē dažādus risinājumus.»

«Sprīdītī» nākamajā gadā ir gaidāmas pārmaiņas. Pēc ilgāka pārtraukuma bērnudārzā tiks uzņemti bērni, sākot no pusotra gada vecuma, nevis kā iepriekš no diviem gadiem. Lai tas varētu notikt, bija jāveic iestādē notiekošo procesu reforma.

Pārmaiņas savā ziņā ir iniciējuši arī grozījumi likumdošanā, kas paredz, ka, sākot no 2020. gada, vairs nebūs atsevišķas bērnudārza grupas bērniem ar logopēdiskiem traucējumiem. Šādi pirmsskolēni tiks integrēti citās bērnudārza grupās atbilstoši savam vecuma posmam. «Sanāk, ka mēs to ieviešam vienu gadu agrāk, mums tādas grupas vairs nebūs ar 2019. gada septembri. Es uz to zināmā mērā skatos pozitīvi, jo bērni atradīsies starp saviem vienaudžiem un dzirdēs pareizu valodu. Ir arī rasts risinājums, ka bērni ar logopēdiskiem traucējumiem, kas ir izgājuši medicīnisko komisiju, saņems tikpat daudz logopēda atbalsta, kā ja viņi būtu gājuši logopēdiskajā grupā. Būs, protams, arī tās programmas, ko nevarēs integrēt, un tās nākotnē tiks nodrošinātas speciālajā iestādē,» skaidro Sarmīte Indriksone.

VALMIERAS SĀKUMSKOLAS TELPAS tiek pielāgotas pirmsskolas vecuma bērnu vajadzībām, lai tajās varētu mācīties sešgadnieki no bērnudārza «Buratino». Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru