Teikuma priekšmets – GNP nākotne

- 3.Oktobris, 2018
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Siguldas novada kultūras centrā «Devons» notika Gaujas nacionālā parka (GNP) 45 gadu jubilejas konference «Gaujas Nacionālais parks – Daba, Cilvēks, Atspulgi».

Runātāji centās akcentēt notikumus parka vēsturē, ieguvumus, kas ir izauklēti un, var pat teikt, atnesti Latvijas šodienai. Bet gandrīz vai katra runā izskanēja jautājums: «Kas GNP sagaida nākotnē?». Manuprāt, emocionāli visspēcīgāk to pirmais izteica šīs konferences vadītājs žurnālists UĢIS JOKSTS: «Esmu uzaudzis kopā ar Līgatnes dabas takām. Apzinos, ka dienas, ko tajās esmu pavadījis, veidoja manu dzīvi. Tās ir emocijas, ko daudzi pērk, bet nedabūs nekad. Tādēļ ir pilnīgi loģiski, ka gribu, lai šīs emocijas piedzīvo arī mani bērni. Tajā pašā laikā saprotu, ka Gaujas nacionālais parks ar savu skaistumu ir arī nācijas Notikums. Šodien mūsu lielais Teikuma priekšmets ir: kā parkam dzīvot tālāk, lai tas attīstītos mūžībā.»

Paliekošais un mainīgais

Viss mainās – arī to atzina runātāju vairums. Taču ir nemainīgas vērtības, kas saglabājamas, vispirms jau cienot to daudzo cilvēku mūžus, kuri pirms 45 gadiem panāca GNP dzimšanu, turklāt ietverot tā nosaukumā cildeno – «nacionālais». Par viņiem Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) ģenerāldirektors JURIS JĀTNIEKS:

«Manas pirmās domas ir par cilvēkiem, kas ar saviem darbiem un domām ir šo parku cēluši. Vispirms  jānosauc parka pirmais direktors Gunārs Skriba. Par mūža darbu noteikti gribu izcelt direktoru Jāni Strautnieku, pie kura no citām aizsargājamām dabas teritoriju administrācijām uz parku braucām kā pie vecākā brāļa mācīties. Man joprojām parka galvenais inspektors ir nu jau pensijā esošais Māris Mitrevics. Nesen viņš ienāk pie manis un saka: «Vēl visi darbi nav padarīti. Man ir jauna ideja.» Ļoti priecājos, ka parkā visās paaudzēs ir cilvēki ar izsaukuma zīmēm acīs par Gauju. Ļoti novēlu jaunajiem redzēt to piemēru, būt vienmēr tik jauniem, kāds ir mūsu nacionālā parka vecākais inspektors. Gaujas ieleja ir zaļa. Nav viegli šajā vietā saglabāt zaļuma un biznesa līdzsvaru, attīstības un cilvēku labklājības līdzsvaru. Iepriekšējos 45 gados to ir izdevies izdarīt. Cilvēki, kas to ir noturējuši politiskā, ekonomiskā ziņā, dažādos laika lokos, ir darījuši to lieliski. Lai šis lieliskums paliek arī nākamajos gados!»


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru