Teātri radīs un rādīs

- 7.Jūlijs, 2023
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Valmieras vasaras teātra festivāla laiks un vieta jau labi zināma Latvijas kultūras notikumu kalendārā. Šogad ilgi gaidītā tikšanās no 4. līdz 6. augustam.

Valmieras vasaras teātra festivāls šogad būs veltīts ģimenēm, bet īpaši – bērnu un jauniešu auditorijai, un runās par tēmu Pieņemšana

«Īpašs uzsvars šoreiz ir uz jaunās paaudzes pasaules uzskatiem, pret kuriem bieži vien mēs, pieaugušie, izturamies neiecietīgi. Kam pieder pasaule? Vai trauksmes ir labas? Vai visi skaitās? Šie un citi jautājumi nodarbina festivāla māksliniekus, kam rūp bērnu un jauniešu redzējums uz pasauli, tāpēc vēlamies veidot kopīgu sarunu par to,» saka šī gada programmas direktors Jānis Znotiņš, nenoliedzot, ka bērniem un jauniešiem aktuālais interesē viņu pašu, viņš arī pats ir režisors, kas labprāt un visvairāk iestudē bērnu un jauniešu auditorijai, un ir gandarīts, ka radīt dažādiem vecumposmiem interesē arī kolēģus. 

«Mums kā teātrim ir jāaudzina nākamie skatītāji, lai teātris nav elitāra māksla, bet lai tā kļūst par mūsu ikdienu. Pašlaik, runājot par bērniem un jauniešiem domāto repertuāru, pieprasījums ir lielāks nekā piedāvājums,» vērtēja Jānis Znotiņš. Tradicionālajam Valmieras vasaras teātra festivālam ir tradīcija – pulcēt ģimenes, lai kopā tiek baudītas izrādes, bet vienugad programma tomēr vairāk orientēta uz pieaugušo auditoriju, taču ir vasaras, kad spilgti tiek domāts par bērniem un jauniešiem, un pēc pāris nedēļām Valmierā sāksies tieši šis process. Skatītāji uz festivālu tiek aicināti augusta pirmās nedēļas nogalē, bet radošo komandu kopā sanākšana, iestudēšana, festivāla infrastruktūra tiks veidota jau no jūlija vidus. 

«KOPĀ AR ĢIMENI kvalitatīvi pavadīts laiks, sarunas un laba atmosfēra, un vēl plusā noskatīta viena vai vairākas teātra izrādes,» tā Valmieras vasaras teātra festivāla iespējas raksturo šī gada programmas direktors Jānis Znotiņš. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru