Šūt somas ir mans aicinājums

- 24.Aprīlis, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Kopš 2013. gada LAURA SIKSALIETE pārcēlusies uz dzīvi Valmierā. 2015. gadā absolvējusi Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolu (VDMV). Laura ir izveidojusi savu apģērbu un aksesuāru zīmolu SIRIS, ar ko kopš 2019. gada 1. aprīļa darbojas kā pašnodarbinātā persona. Šo­brīd somas šuj un veido mājās. 

Pats sākums

VDMV trešajā kursā kopā ar savu – tieši apģērba nodaļas kursu piedalījāmies Vidzemes Fashion (modes) šovā. Uztaisījām savu avangarda kolekciju kopā ar Ingu Bergu-Bīriņu, tur arī tapa mana pirmā klaču somiņa jeb latviski sakām: vakara somiņa. Tad es sapratu – jā! Man tas tā patīk, ka noteikti kādreiz dzīvē gribētu šūt somas. 

Ceturtajā kursā pamēģināju strādāt Valmierā šūšanas salonā, pēc VDMV absolvēšanas devos uz Rīgu, kur arī pastrādāju šūšanas salonā, līdz sapratu, ka iešu prom no darba un sākšu mājās šūt somas. Darīju to, skatoties YouTube video­klipus. Sākumā nesanāca ļoti labi, bet visu laiku centos, lai sanāk tā, kā man patiktu. Uzšūtās somas rādīju draudzenēm, lai uzzinātu viņu viedokļus. Liku fotogrāfijas arī FaceBook lietotnē – SIRIS Clothing and Accessories lapā un Instagram lietotnē var atrast – siris_clothing_and_accessories. Sākumā savus darbiņus tikai parādīju citiem, neko netirgoju. 

Zīmola SIRIS tulkojums

Vēlējos radīt kaut ko tādu, ar ko asociējas tikai manis radītās somas, līdz ar to nācās izveidot jaunu vārdu. Tas jaunais vārds bija no manas otras pusītes, viņa iniciāļi – uzvārda pirmie burti, tad vārda burti un tad tas pats, tikai spoguļattēlā. 

Dāvināšana kā mārketings

Esmu daudziem savas somas dāvinājusi, jo tas ir sava veida mārketings. Ir jau tā bijis – kāda ir pamanījusi manu somu un rakstījusi, ka arī vēlas iegādāties somu, pat jau apmēram izdomājusi dizainu. Dāvinu somas arī citiem mājražotājiem, jo viņi man dāvina savus ražojumus.

Pirmais klients

Pagājušajā gadā pārdevu savu pirmo paštaisīto lietu – somu, to nopirka kāda sieviete. Šīs somas modeli esmu uztaisījusi tikai vienā eksemplārā. Neesmu vairs tādu taisījusi. Pirmā kliente bija ļoti apmierināta, viņa ierakstīja arī atsauksmi FaceBook lietotnē, SIRIS lapā, tas uzreiz pacēla manu pašapziņu. 

Somu materiāli un kādas somas šuj

Izmantoju mākslīgo ādu. Somas oderei izmantoju kokvilnu. Dabīgo ādu neizmantoju, jo neatbalstu dzīvnieku nogalināšanu. Mākslīgā āda ir lētāka un neprasa tik lielu kopšanu kā dabīgā āda. Šuju jostassomas, mugursomas un kosmētikas makus. Protams, plānā ir vēl daudz kas cits. Ideju man galvā ir daudz. Nopirktajām somām pielieku klāt arī to kopšanas instrukciju, lai cilvēki zina, kā tās kopt. 

Sadarbība ar fotogrāfi

Uzskatu, ka jābūt skaistām un kvalitatīvām fotogrāfijām, lai reklamētu savus paštaisītos darbus, tāpēc esmu sākusi sadarbību ar fotogrāfi Kitiju Vāpu. 

Viens no mērķiem

Piedalīties tirdziņos. Pagājušajā gadā tas nesanāca. Vēlējos tieši Valmieras tirdziņā, bet nedabūju vietu, jo ir tik daudz mājražotāju. Vajadzēja agrāk pieteikties. 

Sadarbība ar Pērkam Kopā

Pagājušā gada maijā man uzrakstīja Pērkam Kopā pārstāve. Sākumā satikāmies Rīgā, izrunājām visus par un pret un sarunājām, ka likšu savu piedāvājumu viņu lapā perkamkopa.lv sadaļā – Radīts Latvijā. Protams, man bija jāsaprot, cik daudz somu es spēšu uzšūt. Sludinājums šajā lapā bija divas nedēļas. Kopumā ar somu pieprasījumu gāja diezgan labi. Tas bija līdz šim lielākais ietirgojums, kāds man ir bijis. Tas, ka mani pamanīja pārstāve no Pērkam Kopā, jau mani ļoti iepriecināja. Sajutu, ka tā ir zīme, ka man vajag turpināt iesākto.   Šobrīd gaida ziņu no Valmieras biznesa inkubatora

Esmu tur pieteikusies uz pirmsinkubācijas programmu. Tur ceru iegūt jaunas zināšanas saistībā ar uzņēmējdarbību. Tikai vēl nezinām, kā šīs mācības notiks, jo valstī ir šī ārkārtējā situācija.

LAURA SIKSALIETE. Rokās tur savu pirmo pašizveidoto klaču somiņu. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru