Strādā, lai nomaksātu nodokli...

- 23.Augusts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jau 24. jūlijā «Liesma», uzrunājot gan Valsts vecāko veterināro inspektoru Mārci Ulmani, gan SIA «Valmieras tirgus» vadītāju Induli Āboltiņu un cūkkopības uzņēmuma «Kunturi» pārstāvi Guntu Boli, meklēja atbildi, kāpēc no tirgus aizgājuši vairāki tirgotāji. Kā galvenais iemesls šai situācijai tika minēts cūkgaļas cenu kāpums pasaulē un Latvijā, līdz ar to pirktspējas un tirgotāju peļņas samazināšanās. Apmeklējot Valmieras tirgu, uzklausīju arī pašu tirgotāju skaidrojumu.

«Problēmu, kāpēc tirgotāji no tirgus aizgājuši, radījusi nodokļu sistēma, konkrēti 2018. gadā pieņemtais likums attiecībā uz iedzīvotāju ienākumu nodokli pašnodarbinātajiem.

Nodokļi ir jāmaksā, tas saprotams, bet valdība salika kopā šo nodokli par 2018. un 2019. gadu, 2019. gada nodokli aprēķinot kā avansa maksājumu no 2018. gada izpeļņām. No kases aparāta ieņēmumiem mums tagad 20% jānomaksā nodokļos, bez tam ir taču sociālais nodoklis, tirgus nauda, transporta izdevumi un citi maksājumi. Labi, varētu saprast, ka 2019. gadu saliktu kopā ar 2020. gadu, bet valstij vajadzēja naudu, tāpēc noteica avansa maksājumu arī par 2019. gadu. Tā radās dubultnodoklis, kas mums, pašnodarbinātajiem, vairs nebija pa spēkam, un vairāki bija spiesti darba vietas atstāt, sēdēt mājās un tos nodokļus cenšoties nomaksāt no pensijas.»


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru