Spēkavīra vizītkarte

- 19.Aprīlis, 2024
Viesis
Laikrakstā

«AIVARS ŠMAUKSTELIS ir latviešu spēkavīrs. Piedalījies 69 starptautiskajās spēkavīru sacensībās, uzvarot 25 no tām, kas viņu padara par piekto titulētāko spēkavīru vēsturē aiz Žydrūnas Savickas, Mariusz Pudzianowski, Hafþór Júlíus Björnsson un Braian Shaw,» teikts Vikipēdijas angļu versijā.

Tāpat Aivars ir divkārtējs Čempionu līgas uzvarētājs 2019. un 2022. gadā, bet šo sezonu sportists uzsācis ar uzvaru Čempionu līgas 1. posma sacensībās Somijā. Pagājušās nedēļas nogalē, kad zvanīju viņam, lai vienotos par sarunu, mūsu stiprinieks no Kocēniem vēl bija Anglijā, taču labprāt piekrita pastāstīt par savām sporta gaitām pēc atgriešanās Latvijā.

Kā tu kļuvi par spēkavīru?

Skolas laikā kopā ar draugu sāku apmeklēt sporta zāli Valmieras 5. vidusskolā, kur darbojas Spēka pasaule, un sāku startēt spēka trīscīņā jauniešu grupā. Kad man jau bija 18 gadi, piedāvāja nostartēt Mūrmuižas sporta pasākumā – tolaik spēkavīru mači bija populāri, tie notika katros pagastu svētkos. Man iepatikās, un tā es pārgāju uz spēkavīru turnīriem.

AIVARS ŠMAUKSTELIS. Piepūšam vaigus un ceļam! Foto no Aivara Šmauksteļa personīgā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru