Soli priekšā bitēm

- 28.Maijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Biškopis IMANTS ŠILLERS laikrakstu Liesma sagaida «Bramaņu» pagalmā Sēļu pagastā. Vairāk nekā padsmit gadu laikā ir uzkrāta milzīga pieredze, darbojoties ar bitēm. Kad iesākas medus sezona, parasti Imantu var sastapt katru sestdienu Rūjienas tirgū. 

Sezonā parasti bites pienes gan dažādu ziedu medu, gan griķu, gan rapšu medu. Nu jau ir sākušās arī siltās dienas, kad bites izlido no stropa, un to var dzirdēt, jo ziedošais ozols, kas atrodas pagalmā, ir pilns ar bitēm. Arī ābeles zied. Apstājoties var dzirdēt bišu kluso darbošanos. 

Uz jautājumu, cik bišu saimju jau mīt stropos, Imants Šillers atbild īsi – pārziemojušas ir 130 bišu saimes, šobrīd jau ir vairāk, adeliņi jeb cirmeņi taisās. Šogad ļoti labi pārziemoja. Vēl esot vieta, kur augt, maksimums varētu būt 200 stropi. Par to, no kā ir atkarīga bišu pārziemošana, Imants stāsta: 

«Tas ir atkarīgs no bitenieka. Ja bites iet bojā, tad vainīgs jau nav neviens cits kā bitenieks. Lai bites labi pārziemotu, ir jāveic visi nepieciešamie darbi – jāpaārstē un jānodrošina, lai barības pietiek līdz pavasarim.

«BRAMAŅOS» saimnieko Imants, Aija un mazā Estere. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Endzelīn Glāb - 30.Maijs, 2020 - 12:14

Rakstelis - citu apzīmējumu nav. Nespēja jēgpilnā veidā izvietot vārdus adekvātā kārtībā parasti liecina par propagandu, kura netērējas uz profesionāļiem un tai ir derīgs arī pusfabrikāts vai deģeneratīvs saturs. Lasītājiem- pievērsiet uzmanību sava auto vējstiklam, ja esat no tiem, kas atceras vismaz 20 gadu pagātni. Sevišķi, ja esat viens no retajiem lauciniekiem, kas zina atšķirt mājas un meža biti. Pesticīdu izmantošanas paplašināšana varētu iznīcināt cilvēci ātrāk par jebkuru pandēmiju. Šāda veida informācijas atkritumi var rasties tikai konkrētos apstākļos- kad mazizglītotas un ļoti alkatīgas amatpersonas ir “nozagušas valsti” un nerisina aktuālas problēmas, bet uzskata tās par savu “biznesu” - naudu ņem no budžeta un tā vietā, lai objektīvi iedziļinātos izplata melus, eventuāli apdraudot ikvienu iedzīvotāju. “Žurnālistei” varētu ieteikt kritiskas metodes apguvi, bet pēc visām pazīmēm - labāk tomēr apgūt arodu, jo intelektuālo spēju kopumā ir maz.

Komentētājs - 1.Jūnijs, 2020 - 15:00

In reply to by Endzelīn Glāb

Personīgi apvainojumi parasti neliecina par augstu intelektu. Atcerēsimies, ka šis ir lielisks laiks, kurā dzīvot, jo varam paši izvēlēties, ko lasīt, ko nē.

Agronoms - 1.Jūnijs, 2020 - 15:33

Ļoti labs raksts. Vismaz beidzot kāds pastāsta, kā dzīvē notiek un kā jāstrādā Profesionālam biškopim. Bet komentētàjiem, kuriem nepatīk, ka kāds neraksta, ka viss ir noindēts, piesārņots un būs pasaules gals, ja bļāvējiem nedos naudu, būs slikts jebkurš raksts. Paldies biškopim un žurnālistei!

Pievienot komentāru