Sniegpulkstenītes apstrīd Trampu

- 18.Februāris, 2022
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Tāpat kā citās dzīves jomās strīds starp tiem, kuri satraucas, ka pēdējā laikā klimats mainās pārmērīgas sasilšanas virzienā, un tiem, kuri gluži kā iepriekšējais ASV prezidents Donalds Tramps pat deklaratīvi paziņo, ka nekādu klimata pārmaiņu vispār nav, šķeļ daļu sabiedrības arī Latvijā.

Klimata vērtējumos sevi reizēm par zinošiem nu jau uzskata pat tie, kuri vien noklausās Toma Briča stāstītās laika ziņas televīzijā, lai, pat ziemas vidū ārā ejot ar lietussargu, mēģinātu sev un citiem iestāstīt, ka ar laika apstākļiem viss ir labākajā kārtībā. Diemžēl Latvijā maz ir palicis laika zīmju vērotāju (vairs vien ap 10), kādi reiz bija katrā pagastā un katras dienas novērojumus gan par laika apstākļiem, gan notikumus augu un putnu valstībā pierakstīja. 

Ir taču viena lieta, ka mēs katrs, ejot dabā, pamanām, ka sētmalā jau lazdai skaras piebriedušas, pūpols steidz no brūngana mētelīša izspraukties, izkusuša sniega vidū tumšā zemes pleķītī jau ir pieteikušās sniegpulkstenītes vai upes saulainākajā kraujā jau zib zeltainās māllēpju podziņas. 

KLIMATA PĀRMAIŅU LIECINIECES. Burtnieka dienvidu krastā pavasari atnākt ātrāk aicina sniegpulkstenītes. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru