Še tev, lēnie igauņi!

- 11.Novembris, 2016
Viedokļi
Laikrakstā

Mūsu ziemeļu kaimiņu parlaments uzskatāmi pierāda, ka zirgošanās par «bremzēm» ēstipoisiem ir melīga impēriskās propagandas klišeja: valdības krīze tur norit, atvainojos par prastību, mērkaķa ātrumā.

Latvijas politiskā elite tagad ir pilnībā pārņemta ar prātojumiem, kā veiklāk pieglaimoties cilvēkam, kuru tā pati (ar Daiņa Īvāna muti) Brīvības pieminekļa pakājē nolamāja par RībenTrampu — cerot tā izpatikt «dārgajam viesim» no tagad sakautās ASV demokrātu partijas. Atliek vien cerēt, ka uzvarētāji mēdz būt augstsirdīgi...

Pamanīt kaut ko citu valdības partijām un Latvijas «centrālajiem» medijiem patlaban ir grūti. Tomēr Igaunijā notiekošais mums ir ļoti pamācošs, jo tas var šeit dziļi atbalsoties vai pat kaut kā atkārtoties.

Līdzšinējā valdība, ko vadīja Tāvi Reivass un kurā dominēja viņa Reformu partija, tika gāzta šīs trešdienas, 9. novembra, Valsts Domes sēdē, kad premjeram neuzticību izteica visu pārējo partiju frakcijas. Politiskajai krīzei pamats tika ielikts vien 5. novembrī! (Kaut šķiet, ka signālu rosībai deva reformistu neveiksmīgie manevri prezidenta vēlēšanās.)

Todien «prokremliskā» un ar Saskaņu salīdzinātā Centra partija (CP) ārkārtas kongresā atbrīvojās no ilggadējā, bet odiozā līdera Edgara Savisāra*. Viņa vietā stājās Jiri Ratass, Igaunijas parlamenta vicepriekšsēdis un agrākais Tallinas pilsētas galva. Ar to pietika, lai nesenajiem «sātana izdzimumiem» sadarbību steigtu piedāvāt abi Reivasa kabineta mazākie partneri — sociāldemokrāti un IRL (Tēvzemes un Res Publica savienība).


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru