Sataustīt vēsturi

- 10.Marts, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jau informējām, ka Rūjienas novada amatnieku biedrība «Rūzele» aizvadītā gada nogalē sāka LEADER projektu «Rūjienai 100», kuru realizēs līdz šā gada izskaņai un kurā paredzēti pavisam desmit dažādi bezmaksas apmācību kursi. Viena no ikvienam interesentam pieejamām izziņas tēmām: «Kultūrvēsturiskie akcenti Rūjienas 100 gados». Lekciju ciklu vada Rūjienas izstāžu zāles vadītāja, vietējās vēstures nenogurstošais urķītis nu jau trīsdesmit gadu garumā LĪGA SILIŅA. 

Ar cieņu un pietāti Kad ieradāmies Rūjienas izstāžu zālē, lai savām acīm redzētu LEADER projektā tapušajam lekciju ciklam piedāvāto fotogrāfiju un informatīvo materiālu klāstu, to pasniegšanā publikai patīkami pārsteidza divi moderni piegājieni: astoņas lielas, bet tajā pašā laikā ērti saliekamas un arī mobili uz dažādām klausītāju auditorijām pārvietojamas informācijas planšetes – katra veltīta savai Rūjienas vēstures desmitgadei, bet lekciju ciklu apmeklētājiem izstāžu zālē tas pats pieejams kā planšetēs, tā arī milzīgā TV ekrānā, kur vēstures iepazīšanu Līga paveic ar pults palīdzību.

LĪGA SILIŅA: «Ir gandarījums, ka beidzot mans trīsdesmit darba gados sakrātais vēstures liecību klāsts ir sistematizēts un vienuviet izvietots pilsētas simtgades ekspozīcijā.» Ārijas Romanovskas foto  


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru