Sankciju aizsegā

- 18.Decembris, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

ASV Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC) pret Ventspils mēru Aivaru Lembergu noteiktās sankcijas ir radījušas virkni interesantu jautājumu – gan par pašām sankcijām, gan arī par to, kādiem mērķiem tiek izmantots sankciju esamības fakts.

Pirmkārt jau dikti interesanta institūcija ir pati OFAC. Uz papīra minētais birojs, kas ir ASV Finanšu ministrijas struktūrvienība, protams, ir cēls cīnītājs ar visādiem ne gluži labiem ļaudīm un uzņēmumiem, kamēr praksē tā ir institūcija ar galveno mērķi aizstāvēt un virzīt ASV intereses ar ekonomisko sankciju politikas palīdzību. Cēlie mērķi reālajā dzīvē ir tikai ne vairāk kā formāls attaisnojums.

Nav arī grūti uzminēt, pēc kādiem principiem tiek izvēlēti sankcionējamie ļaudis. Kāda daļa, protams, ir pilsoņi, uz kuriem, tēlaini izsakoties, nav kur zīmogu uzspiest, taču vairākumu saraksta veido ļaudis un kompānijas, kam bijusi tā nelaime kaut kādā veidā kļūt par šķērsli ASV kā valsts, tā arī ASV uzņēmēju vai kompāniju ceļā. Trešo kategoriju savukārt veido ļaudis, kas sankcijām tiek pakļauti, balstoties uz ASV lojālu ārvalstu pilsoņu (savulaik sauktu – stukaču) ziņojumiem. Pie tam informācija par saraksta tapšanas metodēm pat pārmērīgi netiek slēpta un ir publiski pieejama.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Latvietis - 25.Decembris, 2019 - 23:24

Paldies Dievam ka šī ASV iestāde BEIDZOT "finanču pasaules MELNAJĀ SARAKSTĀ" ielika Latvijas LIELĀKO
nabadzīgo Latvijas iedzīvotāju APZADZĒJU -- Vestpils korupēto LEMBERGU.
Ko Latvijas tiesas NEVARĒJA izdarīt vairāk kā desmit gados, ASV sankcijas izdarīja ĀTRI.
Lembergs protams vēl ir uz brīvām kājām, bet zagtos MILJONUS viņam būs grūtāk izlietot savam labumam !!!!!

latvietis dziļ… - 26.Decembris, 2019 - 14:29

Ar Lembja miljoniem un to izmantošanu pēc saimnieka ieskatiem gan jau viss OK arī pēc zvana no Vašingtonas. Toties cik unikāla iespēja radusies 5 valdošajiem politiskajiem grupējumiem tagad simtiem miljonu abās lielākajās Latvijas ostās pārdalīt pa saviem apcirkņiem!

Pievienot komentāru