Sadarbības projekts «Skolu tilti»

- 3.Oktobris, 2018
Izglītība
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā Valmierā notika Latvijas un Zviedrijas izglītības iestāžu sadarbības projekts «Skolu tilti». Tā mērķis ir veicināt sadarbību starp skolām Latvijā un Zviedrijā, tostarp latviešu diasporas izglītības iestādēm, lai to skolotāji iepazītu Latvijas izglītības programmas un izglītības iestāžu ikdienu.

PIEREDZES APMAIŅA. Dabas un tehnoloģiju parks «URDA» bija tikai viens no pieturpunktiem, lai 14 viesus no Zviedrijas iepazīstinātu ar izglītības sistēmu un metodēm Latvijā. Foto no personiskā arhīva

Tāpat skolotājiem Latvijā tā bija lieliska iespēja gūt zināšanas par latviešu valodas apguvi citās valstīs un veidot kontaktus pieredzes apmaiņai nākotnē.Četru dienu ilgā vizīte tika iesākta svinīgā pieņemšanā Zviedrijas vēstniecībā Rīgā, kur vēstniece Annika Jagandere iztaujāja pedagogus par vizītes mērķiem, novēlēja ražīgu sadarbību un pieredzes apmaiņu. Vakara noslēgumā skolotāji no Zviedrijas viesojās Valmieras muzejā, lai tiktos neformālākā gaisotnē – baudīja folkloras grupas «Griezes» priekšnesumu, kura laikā tika dziedāts līdzi un arī dejots.Tam sekoja vizīte Burtnieku novada pirmsskolas izglītības iestādē  «Burtiņš», kur notika iepazīšanās ar bērnudārza darbību. Norisinājās neliela ekskursija un tikšanās ar izglītības iestādes kolektīvu. Pedagogi no Zviedrijas vēroja atklātās nodarbības un sniedza atgriezenisko saiti par redzēto. Tāpat viņi piedalījās interešu izglītības nodarbībās. Viesi atzinīgi novērtēja mūzikas, tautisko deju un džudo nodarbības, kā arī ikdienas integrētās nodarbības. Liels bija zviedru pedagogu pārsteigums par vadītājas Vitas Lelles spējām rosināt kolektīvu tik organizētai un pedagoģiski pilnvērtīgai darbībai.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru