Rudens atnāk ar krizantēmu smaržu

- 15.Oktobris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Krizantēmas Bērzaines pagasta «Rubuļos» bijušas vienmēr, bet plašāk ar šīm rudens skaistulēm Inga Zukure sākusi nodarboties pirms apmēram desmit gadiem – pēc savas pirmās Bērzaines kultūras namā notikušās krizantēmu izstādes. 

Tā pamazām saimnieces hobijs pārtapa par tādu kā papildu biznesiņu. Taču arī tagad, pēc daudziem gadiem, Inga uzskata, ka ar krizantēmu audzēšanu viņa ir tikai pašā ceļa sākumā. Vēl jāpiebilst, ka krizantēmas Ingai ir tikai vienas no mīļākajām puķēm. Joprojām savam priekam tiek audzētas arī lilijas, nu jau pagara dobe atvēlēta arī dālijām, gladiolām.  

Kad viesojāmies «Rubuļos», krizantēmu lauks jau bija krietni patukšots – agrās šķirnes aizceļojušas pie pastāvīgajiem un jaunajiem klientiem. Vēlākām gan lapas vēl sulīgi zaļas, daži ceri krāšņi zied, citi tikai pumpuros – šī vasara krizantēmām bijusi ļoti grūta, sausums attīstības procesu paildzinājis. «Krizantēmām vajag mitrumu, tāpēc tām labāk patīk smagāka, mālaināka zeme. Arī par biežu nevar stādīt, tad tās no apakšas sāk kalst. Gribētos, lai visas pagūst uzziedēt, lai redzētu, kādā krāsā izplauks,» saka Inga.

INGA UN SANDRIS ZUKURI krizantēmu laukā. Nākamajā rudenī šīs skaistās «Rubuļu» puķes uzziedēs daudzos Latvijas dārzos. Jāpiebilst, ka vairākus gadus saimniecība nodarbojusies ar lopkopību, bet nu kūtī dzīvo un oliņas dēj vistiņas. Sandris, kurš saimniecībā  atbildīgs par graudkopību, Ingai palīdz rakšanas darbos un vienlaikus šo to iemācās par krizantēmām. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru