Putina atraidītie Krievijas draugi

- 23.Oktobris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Vai Eiropas Savienība vajadzības gadījumā tiešām spētu adaptēt Baltkrieviju – tās sabiedrību, ekonomiku – mūsdienu demokrātijā un tirgus ekonomikā? Vai šī valsts un tauta pašas spētu un vispār gribētu veikt dramatisku lēcienu no sev ierastās politiskās un saimnieciskās sistēmas uz kategoriski pretēju?

Šādi neērti, pat nepieklājīgi jautājumi jundās manā galvā, lasot vakardienas ziņu: Eiropas Parlamenta Saharova balva domas brīvības aizstāvjiem šogad ir piešķirta kaimiņvalsts opozīcijai. «Nepadodieties savā cīņā. Mēs esam jūsu pusē,» vēršoties pie Minskā un citviet protestējošiem un par to ieslodzītiem un varmāku piekautiem cilvēkiem, paziņoja EP priekšsēdētājs Dāvids Sasoli.

Tas ir vēl viens konsekvents ES kopējā atbalsta apliecinājums Baltkrievijai. Arī neatsaucamas saistības, ko uzņemas Briseles kopējās ārpolitikas veidotāji. Ja mēs, apvienotie eiropieši, patiesi gribam, lai Lukašenko pretinieki uzvar, un viņus nopietni atbalstām, tad mums ir jābūt pilnīgi līdzatbildīgiem arī par to, kas notiks, kad/ja uzvara tiks gūta. (Vai arī tad, kas nebūt nav izslēgts, kad opozīcijas sagrāve kļūs acīmredzama.)

Taču vai šo atbalstu Baltkrievijā kāds vispār spēj un grib pieņemt? Atļaušos apgalvot – nē, neviens tam nav gatavs.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru