Pusmiljards eiro infrastruktūrai – daudz vai maz?

- 20.Janvāris, 2022
Rūcamlapa
Laikrakstā

Eiropā, strauji augot pieprasījumam pēc elektriskajiem kravas auto, ražotāji ir nolēmuši uzņemties iniciatīvu nepieciešamās infrastruktūras paplašināšanā.

Šādu vēlmi apliecinājuši trīs Eiropas vadošie komerciālo transportlīdzekļu ražotāji – Scania un MAN marku pārstāvošā Traton Group, kā arī Daimler Truck un Volvo Group parakstījuši saistošu vienošanos par augstas veiktspējas publiskā uzlādes tīkla ierīkošanu un ekspluatāciju, kas paredzēts lieljaudas elektriskajām tālsatiksmes kravas automašīnām un autobusiem.

Kopuzņēmums, ko vienlīdzīgi vadīs trīs iepriekšminētie koncerni, darbu sāks jau šogad. Kopumā kompānijas plāno ieguldīt 500 miljonus eiro – lielāko investīciju Eiropas kravas transporta nozarē – elektriskās uzlādes punktu infrastruktūras attīstīšanai.

GADA ILGTSPĒJĪGĀKAIS KRAVAS AUTO 2022. Par tādu Itālijā notikušajā konkursā piegādes transportlīdzekļu kategorijā atzīts Scania 25 P BEV baterijas elektriskais automobilis. Šī ir jau trešā reize, kad Scania uzvar šajā kategorijā. Šoreiz Scania 25 P BEV žūrijas balsojuma augšgalā nonāca, ņemot vērā plašu elementu loku, tostarp spēka pārvadu, degvielas tipu, transmisiju, drošības sistēmas, komfortu, savienojamību un vispārējo ilgtspēju attiecībā uz detaļu pārstrādājamību un kopējām ekspluatācijas izmaksām. Foto no scania.com


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru