Projektu kalvē Burtniekos

4.Aprīlis, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pašā Burtnieku centrā atrodas multifunkcionālais jaunatnes iniciatīvu centrs, kurā saimnieko novada jaunatnes lietu speciāliste DAIGA KĪNA. Var tikai pabrīnīties par tām daudzajām idejām, kuras šeit izšķiļas un pēc tam jau pārtop pavisam reālos, jauniešus interesējošos projektos. Faktiski te ir gluži kā konveijers – viens projekts vēl tiek rakstīts, otrs tikko noticis vai tūlīt notiks, trešajam ideja jau prātā... Otrdien Burtnieks centrā satika Daigu, kura tikko bija atgriezusies no Pērnavas Igaunijā, kur kopā ar Burtnieku pamatskolas astotās klases skolnieci Sabīni Smirnovu veselu nedēļu piedalījās starptautiskā projektu rakstīšanas iesācēju seminārā Erasmus Project Management for Beginners.

Tu tikko esi atgriezusies no tuvējām ārzemēm. Pastāsti kaut ko vairāk par iesācēju nedēļu Pērnavā!

No Latvijas bijām pieci, no tiem mēs ar Sabīni no Burtnieku novada. Viss seminārs bija par to, kā rakstīt projektus, tādus, kā, piemēram, mums Burtniekos bija burāšanas projekts. Pirmoreiz šāda veida pasākums notika krievu valodā.

Kas tad nu? Un vēl Igaunijā...

Jā, toties tā bija laba iespēja visiem semināra dalībniekiem no 12 valstīm, ieskaitot Angliju un Poliju,  praktizēties krievu valodā. Taču bija cilvēki arī no Ukrainas, Baltkrievijas, Gruzijas, Armēnijas, Moldovas un Serbijas, kuriem varbūt ar krievu valodu mazāk problēmu. Starp citu, tieši svešvalodas lietošana, saziņa svešvalodā ir viena no astoņām Erasmus programmas kompetencēm. Tā bija ļoti laba pieredze! Sabīnei tagad ir arī Youthpass dokuments MOBILITY OF YOUTH WORKERS, kas apliecina, ka viņa izgājusi šo apmācību, to Sabīne jau var izmantot savā CV.

Un tomēr – ko Pērnavā visu nedēļu sadarījāt?

Kopīgi strādājām pie projektu idejām, jau meklējām arī partnerus saviem potenciālajiem projektiem. Rezultātā mums kopā ar Ukrainu ir ideja iesniegt Erasmus Plus ar ekoloģiju saistītu projektu. Šī tēma interesē Sabīni, par vides jautājumiem interesējās arī jauniete no Ukrainas. Tad nu plānojam kopā vienu starptautisko jauniešu apmaiņas nometni. Patlaban projektā būtu divas valstis – Latvija un Ukraina, taču mēs gribētu, lai vēl kāda valsts nāktu klāt. Tā kā Ukraina nav Eiropas Savienības dalībvalsts, tad līdzsvaram projektā ir Latvija, ja projektā būtu četras valstis, tad atkal divām jābūt no Eiropas Savienības, bet divām ne. Protams, der arī variants viens plus viens, taču interesantāk būtu plašākā pulciņā. Seminārs tik garš tāpēc, ka mērķis ir apmācīt dalībniekus līdz tādam līmenim, lai viņi jau praktiski strādātu pie projektiem. Lai top melnraksts, lai jau tiek salikts pa mēnešiem grafiks, kad un kurš ko darīs...

BURTNIEKU PROJEKTS PĒRNAVĀ JAU SĀCIES! Iesācēju seminārā (no kreisās) Daiga Kīna, apmaiņas projekta dalībniece no Ukrainas Anna Andrijevska un Sabīne Smirnova. Burtnieku MJIC arhīva foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru