Politizācija un populisms

- 17.Marts, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Uz cīņas ar koronavīrusa pandēmiju radīto nebeidzamo kaislību fona mazāk ievērības izpelnījies kāds politiski juridisks notikums, kuram vienlaikus var izrādīties ļoti būtiskas un tālejošas sekas. Runa ir par būtībā atklātu konfliktu starp Jauno konservatīvo partiju (JKP) pārstāvošo tieslietu ministru Jāni Bordānu un Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētāju Aigaru Strupišu.

Par konflikta cēloni kļuva AT priekšsēdētāja Tieslietu padomes sēdes laikā sniegtais komentārs par Ventspils mēra Aivara Lemberga lietas nesamērīgi un nepieļaujami ilgo izskatīšanu pirmās instances tiesā. Ar pašas lietas būtību komentāram, jāpiebilst, nebija vispār nekāda sakara, šim jautājumam Strupišs pat nepieskārās, AT priekšsēdētāju interesēja vienīgi, kā tas nākas, ka lietas izskatīšana vilkusies nebeidzamu gadu garumā, un kas darāms, lai nākotnē samazinātu lietu izskatīšanas termiņus līdz vismaz kaut nedaudz pieņemamam ilgumam. 

Atsevišķi jāpiebilst, ka Tieslietu padome, kuras darbības oficiālie mērķi ir dalība tiesu sistēmas politikas un stratēģijas izstrādē, kā arī tiesu sistēmas darba organizācijas pilnveidošanā jeb faktiski – tiesu sistēmai un likuma varas nodrošināšanai nozīmīgu jautājumu koleģiālā risināšanā, pavisam noteikti nav kāda sazvērnieku organizācija, kas kaltu savus plānus dziļā pagrīdē.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru