«Plecs» atbalsta bērnus, ģimenes un pārmaiņas

- 15.Jūlijs, 2019
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Plecs ir kustība, kas strādā, lai ikvienam bērnam Latvijā būtu iespēja izaugt ģimenē, radot nepieciešamās pārmaiņas sistēmā, likumos un sabiedrībā.

Plecs sniedz atbalstu un pakalpojumus arī tām uzņemošajām ģimenēm, kurām jau ir kāds no statusiem, bet vēl nav bijusi iespēja uzņemt ģimenē bērniņu, piemēram, rīko dažādus pasākumus, arī pārgājienus dabā, lai bērnunama bērni un uzņemošās ģimenes varētu iepazīties neformālā gaisotnē.

«Ir visas iespējas iesaistīties un iepazīties. Mēs sakām sirsnīgu paldies audžuģimenēm, aizbildņiem un adoptētājiem, kuri piedalījās rīkotajos satikšanās pasākumos. Mūsu pasākumi pirmām kārtām ir svētki bērniem, un viņi priecājas par katru patiesas uzmanības mirkli, smaidīgām acīm un kopīgu dauzīšanos,» uzsver kustības pārstāvji. Vasarā bērnu un audžuvecāku neformāli tikšanās pasākumi jau notikuši Daugavpilī un Dobelē un drīz paredzēti arī Liepājā, Smiltenes novadā un Rīgā.

Lai arī izskan informācija, ka pērnajā gadā ir sarucis to bērnu skaits, kas dzīvo aprūpes iestādēs un Latvijā plašāk notiek audžuvecāku apmācība, nupat sociālajos tīklos Pleca komanda publiskoja savu redzējumu, kāpēc joprojām ir jāiet pārmaiņu ceļš un sabiedrībai jāmainās. Plecs viedoklī reaģējis gan uz audžuvecāku, adoptētāju, gan Labklājības ministrijas pausto.

Pleca viedoklis:

«Nesen zvanīja ģimene, kas kļuvusi par adoptētājiem. Spārnoti, cerību pilni, dedzīgi bērniņu satikt pēc iespējas ātrāk. «Ir kaut kas, ko es nesaprotu,» kādā sarunas brīdī domīgi ieminas vīrietis. «Visi runā par to, ka bērnunami ir pārpildīti, bet tajā pašā laikā adoptētājiem rindā jāgaida gadiem! Kas tas par absurdu?!» Balsī ieskanas taisnīgs sašutums.

SALABOSIM BĒRNĪBU, kamēr tā vēl ir. Foto no plecs/facebook


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru