Plakanzemieši un zinātne

- 12.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Kad ikdienā, pat politiķu gudr­runās negribas teikt garos partiju vai to apvienību nosaukumus, bieži tos aizstājam ar atgādinājumiem par partiju līderiem. 

Kad runājam par bordāniešiem, kariņiešiem, lembergiešiem, retāk, lai gandrīz vai neizmežģītu mēli, par urbanovičiešiem, saprotam, kas ar to ir domāts. Reti gan nācies dzirdēt par dzintariešiem, jo viņus sen saucam par tēvzemiešiem. Ar trokšņainiem vai skaļiem akcentiem starp minētajiem «šiem» nu atkal cer iespraukties pirms laiciņa ļaužu mēlēs dažādi jau aprunātie šleserieši un gobzemieši. Taču arī ar viņiem popularitāti alkstošo uzskaitījums būs nepilnīgs, ja nepieminēšu īpašu ļaužu grupējumu, kas gan nav vēl paguvuši izveidot savu partiju, bet kuru pārstāvju balsis var sadzirdēt arī vai visās Latvijā jau oficiāli reģistrētās partijās. Tie ir nu jau arī Latvijā arvien lielākā skaitā sevi apzinājušie un ar savu pārliecību, ka Zeme nav lodveida, bet gan ir plakana, visu sabiedrību arvien uzstājīgāk ietekmēt gribošie plakanzemieši. 

Par plakanās Zemes teorijas atjaunotāju tiek uzskatīts anglis Semjuels Roubotems, kurš 19. gadsimtā nodibināja «Plakanās zemes apvienību». Šī izgudrotāja un viņam līdzīgi domājošo eksperimenti bija raksturīgi ar to, ka tika veikti vien tādi, kuri varēja apliecināt Zemes plakanumu, šķīvveidīgumu. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru