Pilsētai tuvi un tāli

- 14.Februāris, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras novadā februārī ir plānotas deviņas iedzīvotāju tikšanās ar Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Jāni Baiku, deputātiem, pašvaldības atbildīgo jomu un nozaru speciālistiem. Šāda tikšanās jau notikusi arī Kauguru, Brenguļu un Trikātas apvienībā.

Ja pašvaldībā saka, ka, organizējot aptaujas par iedzīvotājiem vienu vai citu svarīgu jautājumu, atsaucība nav liela, tad vismaz Mūrmuižā kāds vakars vēstīja pretējo. Mūrmuižas pagastmājas zāle bija pārpildīta, un ļaudis vēlējās skatīt pašvaldības darbiniekus aci pret aci un ieklausīties novada vadības redzējumā, kā novads izdzīvo, attīstās, kādi izaicinājumi šim un turpmākajiem gadiem paredzēti. 

«To pašu, ko izjūt mājsaimniecības, izjūt arī pašvaldība. Procentu maksājumi par aizņēmumiem, kas tērēti attīstībai, ir auguši, audzis arī sociālo pabalstu apjoms, būtiski lielāki ir izdevumi izglītības nozarē un tēriņu kāpums, uzturot autoceļus,» sacīja Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs (turpmāk tekstā pašvaldības vadītājs – red.) Jānis Baiks, paskaidrojot, ka budžeta izaicinājumi pašlaik ir teju visās pašvaldībās, un arī Valmieras novadam, ja iepriekš bijusi iespēja rēķināties ar uzkrāto, tad šā gada budžets ir sabalansēts uz attīstības rēķina. 

«Uzkrājumu nav, un izdevumi ir ļoti rūpīgi jāapdomā. Šis gads būs uzturēšanas gads, jo izdevumu daļa ir ievērojami palielinājusies,» norādīja pašvaldības vadītājs, un pastarpināti izskanēja arī vietvaras nostāja pret valstī lemto, ka ļoti daudz pienākumu jārealizē pašvaldībai, bet ne visām vajadzībām seko pilnvērtīgs finansējuma grozs. 

SARUNA par būtisko ar iedzīvotājiem. Jānis Baiks, pašvaldības domes deputāti un darbinieki tikās ar novada ļaudīm Mūrmuižā. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Valdis Vanags - 14.Februāris, 2024 - 21:01

Par to ceļu uz "Enerģetiķi" vienmēr esmu brīnījies kā cilvēki to pacieš." Baiļus "tas skar kā Brenguļu ielas gals un stāvoklis tur parasti ir bēdīgs.

Vienmēr esmu domājis, kāpēc pašvaldība loģiskā veidā nevar iesaistīt šādu lietu risināšanā pašus cilvēkus . Konkrētais ceļš ved uz pāri par 100 īpašumiem ieskaitot LVM un pašas pašvaldības īpašumus. Tie, kuri tur dzīvo, nav arī pēdējie nabagi,ja viņus iesaistītu, cilvēkiem pietiktu gan prāta gan citu resursu. Bet tas varētu notikt tikai tad ,ja pašvaldība šo pasākumu padarītu puslīdz likumīgu un ar savu finansējumu loģiskos apmēros arī piedalītos.

"Baiļi" savulaik par saviem līdzekļiem uzbūvēja 400 m garu" Baiļu" apvadcelu un to uzdāvināja pašvaldībai,neprasot kompensāciju. Diemžēl ar ceļa uzturēšanu iet kā pa celmiem. Piemēram,pretputekļu maisījums ,lai vasarā kempingā dzīvojošajiem nodrošinātu normālus apstākļus,nevis dzīvi putekļu mākonī, 2023. gadā bija jāpērk un jākaisa par saviem līdzekļiem. Tā tāda sīka lieta ,bet nepatīkama,jo priekšlikumi sadarboties un vismaz dalīties izdevumos tika atteikti principā. Tā arī man zemāka ranga priekšnieks pateica:"Tev atliek vienīgi sūdzēties".

Kāda jēga, es laprātāk sadarbotos, kā tas notika pirms pāris dienām ,kad noledojušo ceļu ar" Baiļu" traktoru padarījām puslīdz izbraucamu. Tā jau laukos tāda kaimiņu būšana,cilvēki zvana un,ja varam, tad palīdzam.Nevar jau gaidīt ,ka pašvaldība uz burvju mājienu visu izdarīs,bet savu reizi pretimnākšanu no tās varētu cerēt sagaidīt.

Pievienot komentāru