Pilsēta bez šodienas?

- 20.Marts, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Manuprāt, šodien ne Valmierā, ne Latvijā kopumā nav svarīgākas problēmas par to, kā maksimāli ierobežot Covid-19 vīrusa izplatību. Lai piedots, viss pārējais ir lielākas vai mazākas, bet tikai pupu mizas! Tāpēc atkal cepos par šo tēmu, patiesībā izklāstu savas domas par vakar no Centrālās laboratorijas vadoša vīra dzirdēto par ārkārtas situācijas izpratni divās Kurzemes ostās – pilsētās.

Otrdienas rītā Ventspils ostā ienāca pasažieru prāmis no Vācijas, un (Latvijas Republikas!) robežsargi VISUS PASAŽIERUS BEZ APTURĒŠANAS izlaida krastā. Tur, apzinoties situācijas bīstamību, ar darba uzdevumu bija ieradušās Centrālās laboratorijas darbinieces, kurām pat nebija nekādu iespēju apturēt šo cilvēku plūsmu. Un visi šie ļaudis, kuru vidū, iespējams, bija arī Covid-19 vīrusa atvedēji, brīvi izklīda pa Ventspils veikaliem... Kā lai te neatceras šodien tik ļoti kritizētos Staļina laikus, kad attiecīgo dienestu vadītāji par šādu bezatbildību līdzīgā situācijā vienkārši būtu saņēmuši no valsts katrs personīgi pa 9 gramiem svina. Bez kādām iespējām attaisnoties. Kā vērtēt situāciju Vents-pilī? Ja mūsu robežsardzes vadošajiem uzpleču nesējiem šādā situācijā, kad valstī izsludināts ārkārtas stāvoklis, bezkontrole šķiet adekvāta robežsardzes rīcība, tad arī šeit derētu premjeram un tieslietu ministram atgādināt vakardienas Liesmā pieminēto Krimināllikuma 225.1 pantu, kurā arī cietumsods līdz trim gadiem, bet gadījumos, ja bezdarbība izraisījusi smagas sekas, pat līdz astoņiem gadiem. Te arī pašvaldības fēleris pavisam nopietns, jo osta taču ir pilsētas ar rītdienu simbols gadu gadiem... Un te nav svarīgi, nakšņo de facto joprojām Ventspils mērs savā darba kabinetā zem košas segas uz ādas dīvāna vai arī vada pašvaldības darbu attālināti no sava lepnā īpašuma Puzes pagastā! Ir taču arī bez Lemberga Ventspils pašvaldības vadībā kāds kungs vai kundze, kurš, zinot, ka prāmis ienāk ostā, tomēr varēja jau laikus pirms kuģa trapa nolaišanas ieslēgt smadzenes un pamodelēt, kādas problēmas šādas nekontrolētas ārzemēs pabijušu cilvēku masas varētu sagādāt pilsētai. Ja Ventspils lepni dēvē sevi par pilsētu ar rītdienu, tad kāpēc tur AIZMIRSUŠI PAR ŠODIENU? Tajā pašā otrdienā, bet jau vēlāk, iebrauca prāmis arī Liepājas ostā. Tur robežsargi kopā ar policiju visus atbraucējus pie izkāpšanas noturēja, no visiem paņēma anketas datus un tikai pēc tam organizēti ļāva atstāt prāmi. Kāpēc Liepājā viss notika tieši tā, kā tam vajadzēja notikt? Kurš par to bija parūpējies? Vai jau bija pamodušies galvenie robežsargi un nodevuši rīkojumus saviem padotajiem Liepājā, vai tomēr tā bija vietējās pašvaldības iniciatīva? Sliecos domāt, ka te būtiskākā bija Liepājas pašvaldības valstiskā rīcība, ne velti Liepājā – tāpat arī Daugavpilī un, protams, arī Valmierā – jau darbojas viens no trim Centrālās laboratorijas analīžu ņemšanas punktiem ārpus galvaspilsētas Rīgas. Liepājnieki saprot, ka jokot ar Covid-19 briesmām nedrīkst, bet ko domā ventspilnieki? Tas, ka Kurzeme vēl trešdienas vakarā ilustratīvajā Latvijas kartē bija vīrusa brīva zona, šodienas situācijā nenozīmē pilnīgi neko. Jo cilvēku kustība no pārējās pasaules uz Latviju taču joprojām turpinās, līdz ar to pilsoniska un valstiska modrība joprojām nepieciešama bez kādām atlaidēm.   


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Ventspils brīv… - 20.Marts, 2020 - 11:35

Lūdzu, neizplatiet nepatiesu informāciju!!!

Ventspils brīvostas pārvaldes speciālisti vēl pirms prāmja ierašanās apzināja situāciju uz kuģa, lai operatīvi reaģētu, sagaidot kuģi un gādātu gan par pasažieru, gan arī ventspilnieku drošību.

✅ Prāmju terminālī bija nodrošināta iespēja konsultēties ar mediķiem un vajadzības gadījumā veikt COVID19 testus. Nevienam no 59 pasažieriem nebija saslimšanas simptomu vai sliktas pašsajūtas, tāpēc testēšana netika veikta.

✅Ņemot vērā to, ka ir iespējams, ka cilvēks ir inficējies, lai gan par šo faktu vēl neliecina ne testi, ne pašsajūta, Ventspils brīvostas pārvaldei bija svarīgi nodrošināt, lai atbraukušie neizmantotu sabiedrisko transportu nokļūšanai mājās, tāpēc tika rūpīgi noskaidrota informācija par katru pasažieri.

➡️ 42 pasažieri bija uz prāmja ar savām automašīnām un tālāk devās ar tām.
➡️ 11 pasažieriem pretī bija sagaidītāji ar privāto autotransportu.
➡️ 2 pasažierus, kam nebija transporta, piekrita savā automašīnā uzņemt citi pasažieri, jo viņi devās vienā virzienā.
➡️ 4 pasažierus šobrīd uz Jelgavu un Rīgu nogādā ar Ventspils brīvostas pārvaldes transportu.

✅Visiem pasažieriem tika nodotas stingras instrukcijas par nepieciešamību atrasties karantīnā un atbildību par noteikumu neievērošanu.

Pievienot komentāru