Pie simtgades sliekšņa

- 13.Marts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Smiltene visos laikos bijusi ļoti darbīga vieta – daudzi kādreizējie smiltenieši izskolojušies un tagad augstos amatos galvaspilsētā, tomēr saikni ar dzimto pilsētu nav zaudējuši un nereti sastopami, ciemojoties savā jaunu dienu zemē, ne tikai kapu svētkos un lielu jubileju reizēs, bet arī brīvajās dienās nedēļu nogalēs. Lai izdibinātu, kur meklējamas saknes Smiltenes fenomenam, pagājušajā piektdienā paviesojāmies pie Smiltenes novada domes priekšsēdētāja GINTA KUKAIŅA.

– Smiltenes novadā reģistrēti 1048 uzņēmumi, tostarp Vidzemē lielākais darba devējs, apsteidzot Valmieras stikla šķiedru, un arī pēc apgrozījuma – Madara'89, bet tālu aiz valsts robežām zināmais Smiltenes piens pat netiek desmitniekā. Tie uzņēmumi, kas Smiltenes novadā darbojas, ir ļoti izteikti mūsu novadnieku uzņēmumi, kurus vada pietiekami izmanīgi cilvēki, tanī pašā laikā diezgan prasīgi pret sevi un apkārtējiem. Īpašnieki dzīvo pie mums, paši visu būvējuši, un tādi stāsti ir vairāki. Tāpēc arī svarīgi, lai mēs kā pašvaldība šos veiksmes stāstus turpinātu stimulēt. Šobrīd pilsētā rekonstruējam 20 ielas, būvējam 12 lauku ceļus, vairāk nekā 40% no pašvaldības budžeta tērējot infrastruktūrai, kas ir novadiem absolūti netipiski, jo parasti lielākā sadaļa ir izglītība un vēl citas lietas. Infrastruktūrai tā ir milzīga summa, un pēdējos 4 – 5 gados šos izdevumus izdevies pieaudzēt no 13 līdz 40%.

Cenšamies darīt daudzas lietas – ceļus, ielas, ūdeņus, kanalizācijas, no kurām sagaidām atdevi ilgtermiņā. Šobrīd būvējam arī ražošanas ēku – 850 m2 angāru, kuru izīrēsim uzņēmējiem, lai veicinātu ražošanu, nupat nodevām ekspluatācijā daudzdzīvokļu māju ar 8 vienistabas, 8 divistabu un 8 trīsistabu dzīvokļiem – drīzumā gaidāma īres tiesību uz 5 gadiem izsole. Galvenais noteikums, lai īrnieks strādātu Smiltenes novada uzņēmumā vai būtu te deklarēts. Vajadzīgs tikai savs dīvāns un ledusskapis – pārējais būs uz vietas.

No jauna uzbūvēts ugunsdzēsēju depo, pērn nodevām arī stadiona tribīņu ēku ar 250 apjumtām skatītāju vietām, bet šajās dienās esam uzsākuši rakt pamatus dienesta viesnīcai pie Smiltenes vidusskolas blakus rekonstruētajiem basketbola laukumiem. Apstiprināts projekts iekštelpu rekonstrukcijai Smiltenes Sarkanā Krusta slimnīcā, kurā tagad ir pansionāts ar 55 vietām, kā arī darbojas ģimenes ārstu privātprakses un iespējams veikt rentgena uzņēmumus vai asins analīzes, bet nelielas ginekoloģiska rakstura operācijas veic dakteris Lapiņš. Kaut arī šobrīd nav valsts slimnīcas statusa, taču ir izdevies saglabāt, ka šajā vēsturiskajā ēkā, kuru savulaik cēlis firsts Līvens, viss notiek.

GINTS KUKAINIS: «Labi saprotos ar Jāni Baiku, laikam tāpēc, ka abi par domes priekšsēdētājiem kļuvām vienā dienā – 2014. gada 3. novembrī.» Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru