Peonijas zied un apbur

- 14.Jūnijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Tāpat kā mode, izejot gadu līkločus, lai arī ar mūsdienīgāku piesitienu, bet atgriežas, arī Latvijas dārzos no jauna ievērību izpelnās gan flokši, gan peonijas, gan citas mūsu zemītē labi pazīstamās, senāk audzētās puķes. Tiesa, dažas selekcijas rezultātā tik ļoti mainījušās, ka ir ko pabrīnīties. Un selekcionāri arvien turpina strādāt, veidojot izturīgākus, noturīgākus un vēl skaistāk ziedošus augus.

Pārliecināties par peoniju selekcijas iespējām, izrādās, nav jābrauc uz Kalsnavu, jo tepat, pilsētas pievārtē – Valmieras stādaudzētavā, tās lielā platībā pašlaik zied tik dažādās krāsās un toņos.

«Pirmās 52 šo dārza karalieņu šķirnes sastādījām 2016. gadā. Tā pamazām, vienlaikus mācoties, kā šīs skaistās puķes audzēt, kas tām patīk, šķirņu skaitu arvien palielinājām (katru rudeni septiņdesmit jaunas nākušas klāt), un pašlaik mums jau ir 140 dažādas šķirnes.

Kāpēc tieši peonijas? Tās pašlaik ir ļoti, ļoti modē. Lai arī augs diemžēl ilgi nezied, tā skaistums ir fantastisks! Peoniju ziedēšanas laiku gan var paildzināt, šķirnes dažādojot – ir pavisam agrās, vidējās un vēlīnās ziedētājas. Vispār peonijas dalās trijās grupās – pienziedu peonijas, hibrīdi, kuru šķirnes savstarpēji krustojas, un ir kokveida peonijas, kas krustotas ar lakstveida peonijām. Starp citu, katrai šķirnei sava smarža. Ķīnā tas ir karaliskais zieds,» pastāstīja Valmieras kokaudzētavas ražošanas darbu vadītāja Gunta Plotņikova, aicinot lasītājus pašiem šo grezno ziedu skaistumu novērtēt klātienē. Kādu laiku, bet neilgi, to vēl iespējams īstenot.

VALMIERAS KOKAUDZĒTAVAS ražošanas darbu vadītāja Gunta Plotņikova zina, kas peonijām patīk, un cenšas šīm dārza karalienēm izpatikt. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru