Par tūrismu

- 30.Jūlijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Kā zināms, tūrisma nozare bija viena no tām, kas visvairāk cieta Covid-19 ietekmē. Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, 2020. gada maijā Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 30 tūkst. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 88,5% mazāk nekā 2019. gada maijā, tomēr, salīdzinot ar šā gada aprīli, tas palielinājies vairāk nekā divas reizes. Viesi tūristu mītnēs pavadīja 77,5 tūkst. nakšu, kas ir par 84,2% mazāk, salīdzinot ar pagājušā gada maiju.

Ne visi šādu kritumu ir spējīgi pārdzīvot, tāpēc uzņēmumi aicināja atbalstīt vietējos un ceļot arī pa Latviju. Protams, ne visi var atļauties ēst vietējos restorānos un palikt viesnīcās, bet tie, kuri to var atļauties, – kāpēc gan neatbalstīt vietējos? Galu galā tie ir mūsu pašu cilvēki, kuriem pieder gan ēdināšanas iestādes, gan viesnīcas, kempingi, moteļi utt. Tie ir mūsu pašu cilvēki, kas tur arī strādā par pavāriem, viesmīļiem, administratoriem, istabenēm un vēl, un vēl. Tagad ir atvaļinājumu laiks, kad ir iespējams arī apskatīt Latviju un tās daudzās skaistās vietas, kas mums ir.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Tūrists - 30.Jūlijs, 2020 - 12:55

Šovasar izbraucu pa Latviju. Tomēr jāatzīst kaimiņos Igaunijā ceļot ir patīkamāk un ērtāk. Informācija , norādes , ceļi tur ir daudz augstākā līmenī. Lai Latvijā pie viena otra objekta piebrauktu jādomā vai bez 4x4 ir vērts riskēt. Arī cenas igauņiem viesu mājās ir simpātiskākas. Un zivis var samakšķerēt gandrīz katrā peļķē.

Pievienot komentāru