Palīdz ieraudzīt Latvijas skaistumu

- 25.Jūlijs, 2023
Pie mums un citur
Laikrakstā

"MiniCiems" ir jauns tūrisma objekts Latvijā apskatāmo vietu sarakstā. Brenguļu pagasta Jaunvālē "Paeglīšu" māju pagalmā vienmēr varēs aplūkot īpašas Latvijas pilis un muižas.

Pagaidām šeit ciemos gaida septiņas interesantas celtnes. Ēkas ir mērogā 1:25, tāpēc, dodoties uz "MiniCiemu", ir skaidrs, ka tiešām ieraudzīsim ēkas miniatūrā, kad kāda pils vai baznīca, kuras torni skatot dzīvē galva jāatliec, tagad burtiskā nozīmē ir pie ciema apmeklētāju kājām. 

Stāsts ir ne tikai par ēkām, kas iegūst citādu dzīvi, bet par šī ciema veidotāju. "Liesmas" lasītāji un Valmieras novada ļaudis noteikti kaut ko zina par cempēnieti Santu Paegli. Santa ir tik radoša, rosīga un uzņēmīga, ka daudz ko dara pirmā. Viņa mūs iepazīstinājusi ar krosmintona spēli, pati nupat kļuvusi par pasaules čempioni šajā sporta veidā, viņa fotografē brīnišķīgas bildes, dodoties pārgājienos un garos velobraucienos, tuvāk iepazīstot neizzināto Latvijā, un viņa jau vairākus gadus radīja šos mākslas darbus, kurus pati mīļi mēdza saukt par leļļu mājām, un lika savas mājas pagalmā. Nevienam nereklamēja veikumu, bet katrs, kurš ieraudzīja Trikātas baznīcu miniatūrā vai nesen uguns aiznesto Brenguļu skolu, to steidza apskatīt. Viss notika Cempos daudzdzīvokļu mājas pagalmiņā, tāpēc Santai vajadzēja izdomāt atkal ko jaunu.

MINICIEMS ir neliels miniatūru (mērogs 1:25) ciemats ar Latvijas ievērojamām ēkām.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru