No idejas līdz rezultātam! III

- 4.Septembris, 2018
Ekonomika
Laikrakstā

Turpinām stāstīt par veiksmīgiem projektiem, kas dažādo uzņēmējdarbības formas, kā arī uzlabo dzīves kvalitāti mūsu teritorijā. Šoreiz par  biedrības «Burtnieku makšķerēšanas un tūrisma skola» īstenoto projektu «Pontonlaivas iegāde ar tūrismu saistītu konkurētspējīgu pakalpojumu izveidei».

Jauns tūrisma pakalpojums Burtnieka ezera apceļotājiem

Biedrība «Burtnieku makšķerēšanas un tūrisma skola» ir dibināta 2010. gada aprīlī un jau astoņus gadus aktīvi darbojas visu paaudžu iedzīvotāju izglītošanā un attieksmes pret vidi mainīšanā uz labo pusi. Biedrība izvirzījusi sev labus, sabiedrībai noderīgus mērķus: jauno makšķernieku un tūristu apmācīšana, sacensību organizēšana, izglītojošu pasākumu organizēšana vides aizsardzībā, kā arī sadarbību ar citām tūrisma un makšķerēšanas biedrībām. Biedrība saimnieko un pasākumus organizē makšķerēšanas un atpūtas bāzē «Vecate»,  tiek piedāvāti dažādi pakalpojumi ūdensporta un tūrisma entuziastiem — inventāra noma, laivu īre, iespēja apmesties mītnē vai izvēlēties telšu vietu. Biedrība sadarbībā ar partneriem — Latvijas Vides aizsardzības fondu, Vidzemes attīstības aģentūru, Kultūrkapitāla fondu un citiem — rīko dažādus pasākumus un sacensības. Arī to organizēšanas mērķis ir popularizēt makšķerēšanas sporta veidu Burtnieku ezerā, piesaistot esošos un jaunus makšķerniekus, veicinot ģimenes atpūtas pasākumus.

Šovasar biedrība Burtnieku ezera apmeklētājiem varēja piedāvāt ko pavisam jaunu.   Piesaistot LEADER programmas līdzekļus, tā ir realizējusi projektu «Pontonlaivas iegāde ar tūrismu saistītu konkurētspējīgu pakalpojumu izveidei». Par iegūto finansējumu tika iegādāta pontonlaiva ar dabas vērotājiem un pētniekiem noderīgu aprīkojumu. Uz pontonlaivas ir uzmontēta eholote. Īpaša tās funkcija  ir iespēja veikt arī  sānskatus, ne tikai dzīvās radības un ezera reljefu tieši zem laivas. Pontonlaiva ir aprīkota ar speciālu kronšteinu, ūdens dziļuma karšu veidošanai un akumulatoru, kas ļauj ikvienam interesentam apskatīt un iepazīties ar Burtnieku ezera grunti.  Lūk, ko mums pastāstīja biedrības «Burtnieku makšķerēšanas un tūrisma skola»  valdes loceklis un viens no šīm projekta dalībniekiem Ojārs Beķeris: «Ar šo ūdenstūrisma piedāvājumu mēs gribam mainīt pašu Burtnieka izmantošanas filozofiju, pierādīt, ka līdzās te jau tradicionālām lietām — zvejai un makšķerēšanai — var būt arī šāda ezera un tā apkaimes izziņas iespēja. Jaunajam divstāvīgajam motorplostam ir dots arī  īpašs nosaukums «Made Marija».

Izrādās, ka šo nosaukumu nemaz nav bijis viegli piemeklēt, jo galvās tikušas pārcilātas visdažādākās idejas, taču beigās jaunais peldlīdzeklis nosaukts Ojāra abu mazmeitu vārdos – Made un Marija.

Droši varam apgalvot, ka, realizējot šo projektu, biedrība ir devusi ieguldījumu tūrisma attīstībā un dažādošanā ne vien Burtnieku novadā, bet arī  plašākā mūsu valsts teritorijā.

Ja vien ir vēlme redzēt un vēl tuvāk iepazīt Burtnieku no cita skata punkta, dodies kruīzā ar «Made Marija»!

BURTNIEKĀ. «MADE MARIJA» kārtējā  kruīza braucienā. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru