Mūzika kā dzīves dzinējs

- 21.Maijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

AUSMA DZINTARE (dzimusi Salaka) uzaugusi ģimenē, kur latviskā dzīvesziņa un mūzika bija augstā godā. Jau ilgāku laiku viņa atgriezusies tēva mājās Beverīnas pusē. Tagad viņa vairāk kļuvusi par mūzikas baudītāju. Ausmas Dzintares dzīvē bijis daudz un dažādu notikumu, uz skatuves viņa kāpusi ne tikai kā koncertmeistare, bet arī kā aktrise, tāpat palīdzējusi saviem bērniem un mazbērniem viņu ceļā uz profesionālo karjeru mūzikā.

Par ģimeni

Ausma Dzintare jūtas gandarīta, ka Salaku ģimene ar mūziku saistīta četrās paaudzēs. «Sākot ar Artūru Salaku, līdz mazajam Raimondiņam, kam ir desmit gadu. Viņš dzied Mediņa skolas zēnu korī un mācās tur. Es viņus no bērnības esmu izvadījusi tik tālu. Viņi pa augstām skolām ir izskolojušies,» stāsta Ausma Dzintare. Visi viņas bērni un mazbērni ir beiguši klavieru klases mūzikas skolā.

«Mēs savam tēvam bijām astoņi bērni, un četri no tiem bija profesionāli mūziķi. Es esmu vecākā no otrās laulības,» tā Ausma Dzintare. Viņas brālis ir komponists Vilnis Salaks, māsa Ilga Jakoba bija ilggadēja Siguldas mūzikas skolas klavierspēles pedagoģe.

Ausmas Dzintares dēls Raimonds Macats kļuvis par pazīstamu latviešu estrādes mūziķi un komponistu. «Savam dēlam Raimondam es vārdu ieliku, vēl nezinot, ka Raimonds Pauls būs maestro, Latvijas seja, toreiz viņš bija tikko pabeidzis konservatoriju. Es zināju, ka viņš ir labs pianists un ka viņam ir divas dziesmas – «Kad zvaigznes krīt» un «Mēs tikāmies martā». Un vēlāk saradās vesela paaudze ar bērniem vārdā Raimonds,» atceras Ausma Dzintare.

Tāpat mazdēls Rūdolfs sevi spilgti piesaka uz džeza un improvizētās eksperimentālās mūzikas skatuves. Gluži kā Rūdolfs, arī mazdēls Sebastiāns plāno bakalauru iegūt Amsterdamā. Rūdolfs maģistrantūru pabeidzis Kopenhāgenā un pašlaik strādā Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas skolā par džeza klavierspēles skolotāju, ir pianists, komponists, multiinstrumentālists un mūzikas producents.

AUSMAS DZINTARES dzīvi caurvij mūzika, kas viņas ģimenē ir klātesoša jau četrās paaudzēs. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru