Muzejs ir īpaša vieta

- 18.Janvāris, 2023
Valmierietis
Laikrakstā

Šis gads Valmierai ritēs jubilejas zīmē: vispārpieņemtais pilsētas dibināšanas skaitlis ir 1283., tātad — apaļi 740. Par to runājam ar mūsu muzeja direktori IVETU BLŪMU.

PAGĀTNI IZSTĀSTĪT

Valmieras muzejs šobrīd ir pārmaiņu procesā. Gan pilnveidojot infrastruktūru,  gan apmācot personālu, lai nodrošinātu labāku pieejamību ekspozīcijai. Katram ilgtermiņā uzsāktajam darbam vienmēr ir noteikts kāds atskaites punkts. Muzejam pirmais identificētais atskaites punkts ir līdz Valmieras 740.

Ar ko tavā apziņā asociējas «740»?

Pats gadskaitlis neizsauc kādas īpašas asociācijas. Bet katra pilsētas dzimšanas diena muzejniekiem ir kā tuvinieka jubileja. Tad parasti atminamies bērnību, jaunību, īpašus notikumus, cilvēkus… Tāpēc muzejs, kura viens no uzdevumiem ir pētīt, saglabāt Valmieras vēsturi un dalīties  ar sabiedrību,  parasti dzimšanas dienai gatavo īpašu dāvanu. Šogad tā būs jaunā pilsētas vēstures ekspozīcija «de Woldemer».

Kā izstāstīsiet pagātni?

Jaunas telpas, jauni stāsti, eksponāti, krāsas, apgaismojums, audio un multimediāli izteiksmes līdzekļi, mūsdienīgums. Mijiedarbībā ar Valmieras Vecās aptiekas kompleksa autentiskumu apmeklētājs ekspozīcijā tiks aizvests pagātnē, uzzinot par Valmieras pili, Valmieru un Hanzu, pilsētnieku sadzīvi un garīgo dzīvi.

PIRMS. Valmieras muzeja darbinieki Jaunā gada sākumā. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru