Mūsu pusē aitas tusē

- 1.Septembris, 2020
Mājā un sētā
Laikrakstā

Zemnieku saimniecība «Ķeiķi» Skaņkalnes pagastā ir zināma arī kā Jēru klubs. «Liesma» jau  rakstījusi, ka Valtera un Ilzes Mitānu gādībā ir vairāk nekā 100 aitu. Mitāni audzē Vācijas Merino šķirnes aitas un ganāmpulku papildina ar Latvijas tumšgalvainās šķirnes aitām. Atvērtajās lauku dienās 22. augustā bija iespējams apskatīt aitas un saimniecību, kā arī nogaršot produktus no jēru gaļas, uzmeistarot sev līdzi ņemamu suvenīru no aitas vilnas. 

Iepriekš bija iecerēts, ka 23. augustā Atvērtajās lauku dienās būs iespēja redzēt aitu cirpšanu profesionālā cirpēja Martina Hovleta vadībā, tomēr covid-19 radīto ierobežojumu dēļ to nācās atcelt. Daļa no aktivitātēm norisinājās Jēru kluba jaunajā viesu nojumē, kas uzcelta vasaras sākumā. Tur ciemos gaida ģimenes, kompānijas un ekskursantu grupas. Pēc ekskursijas uz pļavu, pie aitām un Jēru kluba apskates ir iespējama jauka atpūta, baudot kafiju, tēju, vafeles un saldējumu. Grupām ir iespējams pasūtīt jēra gaļas zupiņu vai desiņas ar piedevām. Ja vēlas atpūtu, ir iespējams braukt uz Chill out sesijām Jēru klubā –  mierīgi un jēgpilni pavadīt dienas cēlienu, radot pašam savu mākoņpledu, filcējot dažādus priekšmetus vai kā citādi radoši darbojoties ar vilnu.

Jēru kluba aitām ir īpaša mītne: gada aukstāko laiku tās pavada  izbijušā kolhoza klubā. Ilze par to stāsta: «Šī ir mūsu aitu māja, bet tā tas nav bijis vienmēr. Padomju laikā šeit bija kultūras nams vai, kā citreiz saka, – klubs. Tas bija Skaņkalnes pagasta klubs, celts apmēram 50. gados. Pēdējā balle te ir nospēlēta 1991. gadā.

JĒRU KLUBA AITAS, kas šobrīd ganās ārā. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru