Mūsu orķestri muzicē spoži

- 4.Aprīlis, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Divas dienas – 30. un 31. martā – Siguldā koncertzālē Baltais flīģelis un Siguldas novada kultūras centrā Siguldas devons norisinājās X Latvijas pūtēju orķestru konkurss, kurā četrās grūtības pakāpes grupās piedalījās 38 kolektīvi no 33 pilsētām un novadiem.

Sestdien no pulksten 10 vienpadsmit otrās grupas kolektīvi muzicēja koncertzālē Baltais flīģelis, kur tos vērtēja starptautiska žūrija: Atvars Lakstīgala (Latvija), Andis Karelis (Latvija) un Prīts Sons (Igaunija), I vietu piešķirot Dikļu Kultūras un tūrisma informācijas centra Dikļu pūtēju orķestrim (diriģents Pēteris Vilks).

Tanī pašā laikā trešās grupas 18 orķestri skanīgumā sacentās kultūras centrā Siguldas devons. Žūrija, kurā darbojās Guntis Kumačevs, Valdis Butāns (abi Latvija) un Daiņus Paviļonis (Lietuva), par I vietas cienīgu atzina Rūjienas Tālavas taurētāja (diriģents Gvido Brenčevs) sniegumu, savukārt Valmieras Signāls (diriģents Mārtiņš Birnis) tika ierindots II vietā.

Kā šos sasniegumus vērtē paši kolektīvu mākslinieciskie vadītāji?

Pēteris Vilks: «Rezultāts ir ļoti labs – 93,33 punkti no 100, Dikļiem tāds nekad dzīvē nav bijis. Protams, tā nav pati sarežģītākā grupa, bet tāpat katrā grupā jābūt noteiktā līmenī. Acīmredzot pa šiem gadiem, kopš strādāju Dikļos, laikam kaut ko iemācīt būs izdevies. Zināms, dažus dalībniekus esmu pielicis no Smiltenes orķestra, jo koka pūšamie instrumenti Dikļos nav bijuši, savulaik Artūrs Lācis strādāja tikai ar metāla pūšamajiem, taču tagad Dikļiem ir jau viena flauta, viena klarnete un divi saksofoni, un bleķi – trompetes un tenori – ir pietiekami labi, un prieks, ka mums izdevies sevi parādīt. Tagad tuvākie pasākumi – Lieldienas Kocēnu novadā, 18. maijā spēlēsim ugunsdzēsējiem, bet 1. jūnijā brauksim uz Dziesmu dienu Balvos, lai piedalītos jau nākamo Vispārējo Dziesmu svētku modelēšanas pasākumā.»

DIKĻU pūtēju orķestris un diriģents Pēteris Vilks pēc konkursa uz Baltā flīģeļa kāpnēm. Foto no Pētera Vilka arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru