Mērķtiecīgāka karjeras izvēle

- 15.Augusts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šonedēļ Valmierā norisinās vasaras karjeras dienas nometne «Atver durvis, atklāj sevi», kurā piedalās 30 jaunieši vecumā no 14 līdz 17 gadiem, kuri mācās Valmieras vispārizglītojošajās skolās. Nometnes mērķis ir parādīt nākotnes iespējas – jaunieši tiekas ar nozares profesionāļiem un apmeklē mācību iestādes apkārtnē, kur tālāk izglītoties.

«Bērniem ir jādod iespēja skolas laikā iepazīt arvien vairāk potenciālo dzīves ceļu, lai, izdarot izvēli, viņi paši un mēs būtu pārliecināti – šis cilvēks ir īstajā vietā un dara savu darbu ar prieku un atdevi,» stāsta Valmieras pašvaldības Attīstības pārvaldes vadītājs Gints Bērtiņš. Valmierā šāda nometne norisinās pirmo reizi, tomēr plānots to īstenot arī turpmāk, jo pamatota un mērķtiecīga karjeras izvēle ir būtiska ne tikai pašiem jauniešiem, bet arī pilsētai un mūsu valstij kopumā.

«Ietvērām tematus gan par zinātni un tehnoloģijām, gan grupu sadarbības un komunikācijas prasmēm, lai jaunietis varētu paskatīties uz saviem iekšējiem talantiem un stiprajām pusēm. Iegūst kontaktus, apbružājas arī tādās jomās, kas it kā neinteresē, lai rodas jaunas atklāsmes pašam par sevi,» stāsta jauniešu biedrības «Virziens A» pārstāve Kristīne Goba, kas strādāja pie nometnes programmas izveides.

Pirmā nometnes diena pavadīta ar aktivitātēm un rotaļās, lai mudinātu savstarpēji nepazīstamos jauniešus mudinātu iepazīties vienam ar otru. Viņi izspēlēja lielformāta spēli uz zemes «Gudrais mērs», kur tika sadalīti pašvaldībās. Jauniešu uzdevums bija saprast, ko nozīmē investēt naudu, ko nozīmē bankrots. Otrā dienas nodarbība veicināja spēju sastrādāties komandā, lai atminētu mīklas un atrisinātu uzdevumus, lai varētu nonākt līdz veiksmīgam  atminējumam.

LĪGA GRĪNBERGA ir sieviete zinātnē, kura jauniešu auditorijai vienkāršā valodā pastāstīja par savu darbu, pētījumiem un to ietekmi uz vidi.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru