Māca pirmos soļus uzņēmējdarbībā

- 25.Maijs, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vakar Valmieras tehnikumā 8 stundas turpinājās pasākums ar līdz šim mūspusē maz dzirdētu nosaukumu — hakatons jeb biznesa idejas attīstīšanas maratons. To ieinteresētajiem tehnikuma audzēkņiem organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Valmieras biznesa inkubators. Par pasākuma būtību šī inkubatora vadītājs JĀNIS KĻAVIŅŠ:

«Hakatons Valmieras tehnikumā mums ir pirmais. Taču tādus plānojam ar laiku organizēt reģiona visās izglītības iestādēs, vismaz ģimnāzijās un vidusskolās. Vajadzību pēc šādiem maratoniem saskatījām no pieredzes biznesa inkubatorā. Mums radies priekšstats, ka skolu mācību programmās ar uzņēmējdarbību saistītas lietas tiek skaidrotas tehniski, pat ļoti sarežģīti. Tādējādi jau skolās tiek aizbaidīti jaunie, potenciālie uzņēmēji. Daudziem jauniešiem ir radīts iespaids: lai kaut ko sāktu,  ideju realizēšana būs ārkārtīgi dārga, nekas nesanāks. Tāpēc inkubatorā izdomājām ideju aprakstīšanas, attīstīšanas hakatonu, lai tā jauniešiem palīdzētu savas biznesa idejas formulēt, aprakstīt, no kā šis produkts sastāv, kam tas  paredzēts, kādas vērtības rada cilvēkiem. Tā gribam palīdzēt uzņēmējdarbībā spert pašus, pašus pirmos soļus.»

Kas ir pats hakatons?

«Ar šo vārdu mūsdienās apzīmē jaunu biznesa ideju turētāju un potenciālo izpildītāju sanākšanu kopā, lai samērā īsā laikā nokļūtu līdz pieņemamam, atbilstošam un arī izpildāmam biznesa plānam. Tas ir solis no tikai tīras idejas uz jau ideju, kas ir aprakstīta un kuru var sākt realizēt.

JEBKURA IDEJA IR APSPRIEŠANAS VĒRTA. Valmieras biznesa inkubatora vadītājs Jānis Kļaviņš ieklausās Leldes, Daces un Anetes piedāvājumā par dārzeņu audzēšanu Vaivē. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru