Lepnums un prieks – spuraini vilnas paklāji

- 17.Jūlijs, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Tautas lietišķās mākslas studijas «Valmiera» vadītāja BAIBA MINCE ar saviem darbiem ir pamanāma Hanzas namiņos. Protams, ne katru dienu tur ir, bet, kad tirgojas, – viņas dzeltenos (un ne tikai!), košos vilnas paklājiņus var redzēt jau pa gabalu. «Liesma» Baibu aicināja uz sarunu par un ap aušanu. 

Kā nonācāt līdz aušanai? 

Katru gadu Latvijā notiek pasākums «Satiec savu meistaru», ko organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Pirms kādiem sešiem septiņiem gadiem tieši «Liesmā» izlasīju ziņu, ka Valmierā notiks meistardienas, kuru ietvaros varēs satikt arī audējas no tautas lietišķās mākslas studijas «Valmiera». Viņas aicināja pie sevis uz studiju paskatīties, kā tā aušana notiek, un izmēģināt arī pašam. Tā es aizgāju, bet man nebija nekādu ambīciju un vēlēšanās tā pamatīgi iemācīties aust – tikai mazliet, varbūt kādu prievīti,  grāmatzīmi vai ko tādu. Un mani kaut kā... ievilka tas viss process. Pat tik ļoti, ka nu jau varu teikt – manas zināšanas aušanā ir diezgan pamatīgas. Tieši vairāk par dažādām tehniskām lietām. Gadiem ejot, es arī kļuvu par tautas lietišķās mākslas studijas «Valmiera» vadītāju. Tā ir studija, kas darbojas Valmieras Kultūras centrā, un šobrīd esam nedaudz vairāk kā 30 audējas. Tiekamies, mācāmies ko jaunu, mācām cita citu arī. 

Pietiek visām steļļu? 

Studijā mums ir 11 stelles, bet lielākajai daļai mājās ir pašām savas stelles. Un vairākām ir pat ne vienas vien stelles mājās. Man pašai, piemēram, ir divas. Ja ir vieta, tad ir ērti, ka pašai savs instruments mājās.

BAIBA MINCE dižojas ar lina galdautu. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru