Latvijas 100 skaistumi Vaidavā

- 15.Novembris, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Viens no  daudzkrāsainākajiem Latvijas valsts svētku nedēļas pasākumiem Kocēnu novadā bija kultūras un amatniecības centrā, kur sestdien atklāja fotogrāfiju izstādi «100 mirkļi Latvijai». 100 lielformāta fotogrāfijas kā svētku dāvanu savam novadam, pagastam bija sagādājusi vaidaviete Marika Eglīte un viņas domubiedri. Bez viņas par Latvijas dabas ainavām, cilvēkiem svētku brīžos un ikdienā, par viņu emocijām un dzīves ikdienu izstādē stāsta arī fotogrāfi Andrejs Komarovs, Česlavs Mazulis, Vida Kadiķiene, Agnis Šmits un Dace Ūdre.

Marika Eglīte: «Neviens no mums nav fotogrāfs profesionālis. Visi vēl mācāmies. Tad arī, piedaloties fotoplenēros, sapazināmies. Izveidojās draugu pulciņš, kas, kā vēlāk izrādījās, bija arī domubiedru grupa. Nav mums pat izteikta vadītāja, ieklausāmies cits citā un tad arī labākās idejas atbalstām. Tā visi par lielisku atzinām ideju Latvijas simtgadi sagaidīt ar fotoizstādi «100 mirkļi Latvijai». Pirmā tāda bija VEF Kultūras pilī, kur jau guvām labas atsauksmes. Vida ir lietuviete, tādēļ vēlējās šo izstādi parādīt arī Lietuvā. Pirms vairāk nekā nedēļas to atklājām divās zālēs Biržu pilī. Taču biju apsolījusi izstādi jau uz Lāčplēša dienu Vaidavā arī mūsu kultūras nama vadītājai Initai Jurgenbergai. Lietuvieši Biržos izliktās fotogrāfijas gribēja kādu laiku paturēt un vēl citur varbūt parādīt, tādēļ Vaidavai katrs izvēlējāmies un apkopojām gluži citas fotogrāfijas. Nu mums ir pat divas pilnīgi dažādu darbu izstādes. Domājams, ka šī no Vaidavas tālāk ceļos uz Limbažiem.»

SVĒTKU SKATĀMPRIEKA DĀVĀTĀJI: fotogrāfi Česlavs Mazulis (no kreisās), Agnis Šmits, Marika Eglīte, Dace Ūdre un Vida Kadiķiene. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru