Latvieši triumfē ideju konkursā

- 22.Decembris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Baltijas jauniešu ideju konkurss «Solve for Tomorrow» noslēdzies ar Latvijas komandas uzvaru – skolēni prezentēja platformu, kurā jaunieši varētu atrast darbu vasarā vai papildu nodarbošanos skolas laikā.

Pirmo vietu konkursa finālā ieguva skolēnu komanda «Darbmeklis» no Gulbenes novada vidusskolas, Eiropas Tālmācības vidusskolas un Valmieras Viestura vidusskolas. Komandas radītā ideja ir aplikācija, kas savedīs kopā darba devēju un darba ņēmēju – jaunieti un palīdzēs citos ar jauniešu nodarbinātību saistītos jautājumos. Komanda plāno ideju attīstīt arī ārpus konkursa. Uzvarētāji saņems 5000 eiro lielu naudas balvu, kā arī Samsung ierīces 5000 eiro vērtībā.

Kopumā konkursā piedalījās 105 komandas, pulcējot 306 jauniešus no visām trim Baltijas valstīm.

Samsung realizētās jauniešu digitālās izglītības programmas «Skolēna digitālais IQ» ietvaros šogad notika ideju konkurss, kurā 9.-12. klašu skolēni no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas septiņu mēnešu garumā meklēja risinājumus, kā izmantot tehnoloģijas, lai vairotu labsajūtu un padarītu dzīvi jēgpilnāku. Uzdevums bija veicināt līdzsvaru starp tiešsaistē pavadīto laiku un laiku, ko pavadām otrpus ekrāniem. Konkurss norisinājās trīs kārtās, un Baltijas mēroga finālā piedalījās 15 veiksmīgākās komandas. Divas no trim godalgotajām vietām ieguvuši Latvijas jaunieši, otrā vieta – komandai no Igaunijas. 

KĀRTĪGI PASTRĀDĀTS un iegūti darba augļi. Agnese Keita Birzniece un Māris Jermacāns ir gulbenieši. Agnese mācās Valmierā, un tieši viņa komandā «Darbmeklis» uzrunājusi piedalīties Māri. Abi lepojas ar sasniegto. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru