"Latvian Voices a cappella" festivāls

- 18.Jūnijs, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Norisināsies 18. un 19. jūnijā jau piekto reizi. Pielāgojoties esošajiem apstākļiem, pirmo reizi festivāls notiks digitālā formā. Turpinot festivāla tradīciju nodot tālāk uzkrātās zināšanas, arī šogad festivāla programmu veidos ne tikai koncerti, bet arī meistarklases. Festivāla norises plānotas bez maksas. Liesma sarunājās ar Latvian Voices dziedātāju, komponisti Lauru Jēkabsoni. 

Grupai šogad paliek 12 gadi

Mēs pārstāvam a cappella mūzikas žanru. Latvijā bieži ar šo žanru saista kora dziedāšanu, kas ir fantastiska mūsu zemes tradīcija ļoti augstā līmenī. Bet, kopš mēs ar grupu braucam ārpus Latvijas, jau no pašiem pirmsākumiem 2009. gadā, sapratām, ka mēs piederamies tādā a cappella žanriskā izteiksmē. Respektīvi jebkuru mūzikas stilu, piemēram, rokmūziku, metālu, ir iespējams izpildīt ar balsi. Tas ir tas, ar ko mēs nodarbojamies – jebkura veida stilu pārliekam uz savām balsīm a cappella skanējumā. Sākām ar latviešu tautasdziesmām, kas vēl joprojām ir mūsu lielākais ieguvums. Mums ļoti patīk radīt arī oriģinālmūziku tikai balsij, līdz pat zināmām kaverdziesmām, populārās mūzikas pārlikumiem a cappella.

GATAVI FESTIVĀLAM. No kreisās: Una Stade, Beāte Krūmiņa, Laura Jēkabsone, Jānis Strazdiņš, Elīna Ose, Dita Belicka, Paula Pērkone. Foto no personīgā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru