Laime jāatrod sevī

- 14.Jūnijs, 2024
Nedēļas nogale
Laikrakstā

«Kaut varētu tā, kā var no dziju gabaliņiem radīt kaut ko brīnumainu, kaut varētu tā no atlikušā mūža!» šī ir tikai viena no domātājas un cimdu mākslinieces Jettes Užānes pārliecībām.

Cimdu Jettiņas 100 gadus svin viņas mīļajā Dzērbenē, Cēsīs, aicinot uz tikšanos ar Jettes stāstiem katru, kurš cenšas izprast dzīves un laika trauslumu, un katru, kam vajadzīgs kāds domu spēka grauds. 

«Svētīsim katru brītiņu, ko esam uz šīs zemes, lai nu kā mums katrreiz iet... Jo bez tās melnās stundas mēs jau arī balto neieraudzīsim,» arī tā teikusi Jettiņa. Viņa labprāt savā pārliecībā dalījās ar katru, kurš piestāja Dzērbenes «Lejniekos», un īpaši savu pasaules redzējumu viņa ietērpa cimdu stāstā. 

«Ir svarīgi pateikt, ka Jette – tas nav stāsts par cimdiem. Cimdi patiesībā bija kā veids, kā starpnieks, kā medijs, lai viņa varētu sarunāties ar pasauli.

CIMDU JETTIŅA uz pasauli raudzījās gaiši. Viņa adīja dzīvus cimdus un domāja dziļas domas. Daudz vairāk par Jettes Užānes dzīvi un tajā iespēto var uzzināt audiovizuālā izstādē «Dzīvais cimds», kas skatāma Cēsu Vēstures un mākslas muzejā. Foto no Elīna Apsītes personīgā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru