Laika aplis 12 gadu garumā

- 26.Janvāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Likumu līkumos, partiju un pašvaldību pretrunās ne reizi vien pamatīgi iestigušais administratīvi teritoriālās reformas maratons virzās uz finišu. Iepriekšējā ceturtdienā Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) izsludināja, ka pašvaldību vēlēšanas, kā to paredz likums, notiks 5. jūnijā.

 Atbilstoši Saeimas 2020. gada 10. jūnijā pieņemtajam «Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumam» līdzšinējo 119 pašvaldību vietā tiks ievēlētas 42. 

Var cerēt, ka Krišjāņa Kariņa («Jaunā vienotība») valdībai (ne jau tikai toreizējam VARAM ministram Jurim Pūcem) beidzot būs izdevies pabeigt vai pat būtiski pārgrozīt 2009. gadā sākto teritoriālo reformu, kuru nespēja vai negribēja īstenot pat it kā daudz stiprākas valdības. Kad 2009. gadā, lai it kā tiktu vaļā no vēl pielipušās padomju laiku sērgas un smakas vai arī tad valdošo partiju interešu dēļ tikai piebeigti (varbūt nobeigti) rajoni un rajonu padomes, bija taču paredzēts veidot arī apriņķus. Apriņķiem savukārt bija paredzēts sadarboties reģionos vai lielnovados. Taču, kad partiju vai vēlētāju apvienību pārstāvētie un ievēlētie deputāti bija sasēdušies šīs reformas rezultātā dzimušo novadu pašvaldību krēslos un spēka sadalījums valdībā pie varas esošās partijas apmierināja, par apriņķu vai lielnovadu veidošanu tīšām vai netīšām it kā piemirsās.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru