Lai uzzinātu, cik bagāti esam

- 21.Jūnijs, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pirmdien ar pasākumu Ungurmuižā Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) arī mūsu pusē sāka projektu «Dabas skaitīšana». Tā oficiālais nosaukums gan ir plašs — «Priekšnosacījumu izveide labākai bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai un ekosistēmu aizsardzībai Latvijā».

Skaitīšana ilgs līdz 2019. gada nogalei, un šajā laikā DAP uzdevumā eksperti veiks aizsargājamo biotopu pārbaudi gan valsts, gan privātajās zemēs. Uzdevums ir noskaidrot, cik un kādi dabas vērtību veidi Latvijā ir sastopami: kamēr nav vispusīgas informācijas, ir iespējams, ka līdz šim pārāk cītīgi no traucēšanas ir sargāts kaut kas tāds, kā ir pietiekami daudz, bet nav sargāti retumi, kādi varbūt ir tikai pie mums. Par to runāja DAP ģenerāldirektora vietniece Gunta Gabrāne: «Dabas skaitīšana ir kā revīzija savā saimniecībā, proti, mēs iegūsim zinātniski pamatotu informāciju, kādas un cik daudz dabas vērtību Latvijā ir saglabājušās, kas savukārt palīdzēs ieinteresēto nozaru un pušu diskusijās salāgot dabas saglabāšanas un tautsaimniecības attīstību.»

UNGURMUIŽAS ZĀLĀJA BAGĀTĪBAS. Eksperte Anete Pošiva-Bunkovska tur vienā kvadrātmetrā pamanīja tikai 16 dažādus augus. Zālājs par vērtīgu uzskatāms, ja kvadrātmetrā ir jau 40 dažādu augu. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru