Lai mežu apsaimniekošanā nekļūdītos

- 28.Novembris, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

LLKC Meža konsultāciju pakalpojumu centra nodaļās visā Latvijā regulāri notiek semināri un praktiskās nodarbības, kurās meža īpašniekiem, meža nozarē nodarbinātiem speciālistiem un arī medniekiem dod iespēju papildināt zināšanas meža prasmīgā apsaimniekošanā. Semināri notiek arī Ziemeļvidzemē. Par to nepieciešamību stāsta MKPC Ziemeļvidzemes vecākais mežsaimniecības konsultants ANDRIS VĪRS.

«Aicinot uz semināriem mežu apsaimniekotājus, cenšos, lai katrā no tiem būtu skarta atšķirīga un aktuāla tēma, lai katrā no tiem būtu iespēja ieklausīties un reizē arī pakonsultēties ar citu nozares speciālistu. Seminārus neorganizēju ķeksīša dēļ, bet gan mežu apsaimniekotāju interesēs. Jo viņu rīcībā būs vairāk jaunākās informācijas un vielas pārdomām, jo mazāk iespējamo kļūdu un risku mežā. Palīdzot mežu apsaimniekotājiem projektu rakstīšanā ES finansiālā atbalsta iegūšanai, ne reizi vien diemžēl nākas saskarties ar atšķirīgām vienas un tās pašas tēmas interpretācijām. Es pat teiktu: cik mežziņu, tik viedokļu! Šogad semināros runājam galvenokārt par to, kas jāzina mežu apsaimniekotājiem par ES un valsts likumdošanas prasībām un jaunākajām to pārmaiņām, kā arī par kārtējo ES finansiālā atbalsta kārtu meža ieaudzēšanai un papildināšanai lauksaimniecības zemēs.

LIZDĒNOS. Aizvadītajā ceturtdienā Burtnieku novada lauksaimnieki MKPC rīkotajā seminārā tikās ar Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti Anitu Namatēvu (otrā no kreisās), kura stāstīja par Latvijā iesākto dabas vērtību apzināšanu un to, kas tās sakarā jāzina meža īpašniekiem. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru