Labdarībai jāiet plašumā

- 9.Novembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ieraudzīt problēmu un censties to atrisināt – tāds ir Lauvu klubu, kas ir starptautiska labdarības organizācija, darbošanās mērķis. Daudz ieceru, kā mērķtiecīgi atbalstīt sabiedrības vajadzības, ir arī septiņiem Lauvu klubiem, kas rosās Latvijā.

«Lauvu kustība ir vērsta uz izglītību, veselības aprūpi, projekti ir dažādi. Arī tādi, kas saistīti ar sabiedriskām aktivitātēm. Katrs klubs var izdomāt, kurā sfērā darboties, bet darba pamats – labdarība konkrētam mērķim,» sarunā ar «Liesmu» sacīja Valters Pumpurs, kurš reiz aktīvi darbojies Lauvu klubā «Valmiera», bijis tā prezidents, bet pašlaik un jau otro sezonu ir Lauvu kluba Latvijas zonas vadītājs.

Latvijā darbojas septiņi Lauvu klubi, vairāki Rīgā, bet ir arī reģionos.

«Viens no maniem pienākumiem ir sekmēt jaunu klubu veidošanos, laist kustību plašumā, lai vairāk klubos biedru un arī rosības. Ir liels prieks, ka LEO klubs, kurā bija apvienojušies Valmieras jaunieši, tagad ir pārveidojies par vēl vienu jaunu Lauvu klubu galvaspilsētā, tas nozīmē pēctecību. Jaunieši, kas aktīvi darbojās Valmierā, tagad studē un strādā Rīgā, bet labdarības ideja viņiem joprojām tuva,» sacīja Valters Pumpurs.

Jāatgādina, ka Lauvu klubs «Valmiera» ierasti bijis aktīvs, palīdzot un sadarbojoties ar speciālo pirmsskolas izglītības iestādi «Bitīte». Bērnudārziņš, kurā mācās arī bērniņi ar redzes traucējumiem, jau gadu darbojas Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra paspārnē, bet sadarbība ar dāsnajiem Lauvu kluba biedriem tiek turpināta. Tāpat LEO kluba atbalsts vairākkārt ļoti iepriecinājis centra «Valdardze» speciālistus un klientus, jaunieši laiku un uzmanību veltījuši Valmieras pansionāta iemītniekiem, apmeklējuši sirgstošos Vidzemes slimnīcā.

TRADĪCIJA, kas vienmēr raisījusi abpusēju prieku, – tā par ikgadējo satikšanos Ziemassvētku laikā saka Lauvu kluba «Valmiera» pārstāvji, kuri jau ilgāk nekā 15 gadus apdāvina Valmieras Gaujas krasta vidusskolas pirmsskolas bērnus. Mazie un viņu pedagogi vienmēr sarūpē arī pārsteigumu pilnu koncertu labvēļiem. Jāņa Līgata foto no redakcijas arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru