Krustdūriens ar glazūru

- 29.Decembris, 2023
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Mežģīņu piparkūku māksla ir valmierietes Maijas Kajones vaļasprieks. Tas piepildās katru gadu un divu mēnešu garumā. Šogad viņa izcepusi un mežģīnēs izrakstījusi mazākas un lielākas piparkūku sirdis. 

«Viss sākās pirms astoņiem gadiem, kad mana mamma parādīja kādu rakstiņu internetā, sakot, ka izskatās ļoti skaisti un man tas varētu patikt. Izlasīju, un gribējās pamēģināt. Izcepu piparkūkas, pagatavoju glazūru, ņemot vērā visus sīkumus, kas īpašajā receptē bija norādīti, arī glazūru klāju tā, kā bija teikts, un sanāca tā, kā tagad teiktu, ka pilnīgi nesanāca – kopā laužamas, ārā metamas,» smejas Maija, sakot, ka pacietību un smalku pieeju šāda piparkūku veidošana prasa, bet, jo vairāk darījusi, jo viss sarežģītais labāk padevies. Kā tas izskatās, ir jāredz bildēs, un nākamgad noteikti šādas piparkūkas var mēģināt jau laikus pie Maijas pasūtīt. Neatkārtojama dāvana ir šī glazūras glezna.

«Viss ir roku darbs. Un gadās, ka tam cilvēki nenotic, tāpēc safilmēju un darba procesu parādu. Video īsumā, protams, bet tā mazās piparkūkas apgleznošana, īpaši tagad, kad esmu jau labi piešāvusies, aizņem apmēram 20 minūtes laika, bet lielajai jāatvēl stunda,» stāsta Maija un rāda video, kur labi redzams, ka viss sākas ar smalku līniju, tad jau rūtiņu zīmēšanu uz izceptās piparkūkas un pēc tam  tiek likti glazūras punktiņi, veidojot rakstu.

PASPĒJUŠI uz Ziemassvētku fotosesiju. Kajonu ģimene kopā – Maija, Edgars, viņu dvīnītes Samanta un Žanete un ģimenes pūkainie mīluļi Pipars un Pūpols. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru