Krāsas un dzijas spēlējas

- 1.Marts, 2024
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Tagad Matīšos un marta beigās jau Ēvelē būs skatāmi radošās apvienības «Smilgas» darbi.

Austi, celoti, zīmēti un gleznoti darbi skatāmi izstādē «Kad krāsas un dzijas spēlēties sāk». Santa Brīvule, Inga Geduševa, Ilze Lielkāja, Dace Brizauska, Anita Murīsa un Ģirts Verners cits citu papildina, paužot krāsu vēstījumu, cik skaista ir Latvija katrā gadalaikā, cik rimta un koša tā dzijas dzīparos un otas triepienos.

Izstādē katrs var aplūkot un ar acīm aptaustīt tautastērpus, jostas, plecu lakatus, spilvenus, gleznas un citus radošus sīkumus. 

«Radošajā apvienībā esam kopā mēs – līdzīgi domājošie, bet reizē arī tik ļoti atšķirīgie cilvēki. Kopīgais? Vēlme iepriecināt citus, jo mūsu laime ir darīt to, kas patīk, un tad sanāk, ka mūsu prieks ir dalīties savā laimē ar citiem,» stāsta viena no radošās apvienības «Smilgas» dalībniecēm Santa Brīvule, piebilstot, ka radoša kopā darbošanās notikusi jau pērnajā gadā, bet apvienība vārdā tiek saukta kopš pērnā rudens, kad sākts izstāžu maratons, aicinot ļaudis novērtēt latviskā krāšņumu pagastu kultūras centros, kur paši apvienības dalībnieki ātri un interesanti iekārto katru jaunu izstādi. 

PIERĀDĪJUMS, ka krāsas un dzijas vienā telpā ļoti labi spēlējas. Gleznas, segas, jostas, keramika, austi lakati labi sader kopā, un, ja izstāde brīnišķīgi iekārtota, tad katrs radošais veikums nevis izlec, bet cits citu papildina. «Smilgu» veikums Burtnieku kultūras centrā. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru