«Kovidlaika» pārdomas…

- 29.Oktobris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Pieņemu, ka Covid-19 esamību un nopietnību pašlaik apšauba tikai retais. Arī Latviju skāris saslimstības otrais vilnis, no kura tā cerējām izvairīties. Saslimušo, slimnīcās ievietoto un mirušo skaits būtiski pārsniedz pavasara ārkārtas situācijas laika rādītājus. Turklāt neizskatās, ka stāvoklis būtiski uzlabotos. Pilnīgi loģiski, ka sabiedrībā palielinās satraukums, neziņa, bailes.

Neesmu mediķis un nemēģināšu apstrīdēt pieņemtos lēmumus un ierobežojumus. Kopumā esam ļoti likumpaklausīgi – maskas sabiedriskās vietās un transportā valkājam, distancēšanos cenšamies ievērot, rokas mazgājam. Saprotu arī to, ka noteiktie ierobežojumi savu efektu uzrādīs pēc zināma laika, divām vai trim nedēļām. Nav jābūt izcilām zināšanām matemātikā, lai saprastu, ka pāris simti saslimušo dienā būs inficējuši vēl daudzus.

Tomēr rodas vairāki jautājumi, uz kuriem atbildes īsti atrast nevaru. Pagājusī nedēļa bija skolēnu brīvlaiks. SPKC vadītājs J. Perevoščikovs atzina, ka brīvlaiks ir ļāvis būtiski samazināt saslimstību bērnu vidū. Lai situāciju stabilizētu, šajā nedēļā tika noteiktas attālinātās mācības 7. – 12. klašu skolēniem, tagad tās pagarinātas līdz 15. novembrim.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru