Konkurence par cilvēkiem

- 5.Jūnijs, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Nupat sabiedrības iniciatīvu portālā manabalss.lv sākās parakstu vākšana par atbalstu iecerei pieņemt likuma normas, kas paredzētu 5% darba vietu publiskajā sektorā rezervēt personām ar invaliditāti.

Ļoti ticams, ka šī iniciatīva pretēji tam, kas tradicionāli notiek ar portālā izvietotajām iecerēm, piesaistīs politiķu ievērību un tādā vai citādā formā arī tiks iekļauta likumdošanā. Ja tā notiks, galvenais iemesls šādai notikumu attīstībai diemžēl gan nebūs valsts rūpes par cilvēkiem ar invaliditāti, sekošana Eiropas pieredzei vai vēl kādi citi cēli iemesli, bet gan banāla ekonomiskā nepieciešamība.

Viena no Latvijas tautsaimniecības galvenajām problēmām, ja ne pati galvenā, patlaban ir tā, ka mūsu ekonomikai trūkst darbaroku. Par šo tematu ir daudz runāts, taču, ja vēl pirms gadiem pieciem darbaroku trūkums tika uzskatīts par galvenokārt teorētisku, kaut kad nākotnē iespējamu apdraudējumu, tad šobrīd tas jau ir kļuvis par realitāti, un jo tālāk, jo situācija kļūs tikai sliktāka. Savukārt, ja nepietiek darbaroku, nav arī ekonomiskās izaugsmes.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru