Koktēlnieku plenērs Dikļos

- 14.Jūnijs, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Velis, Baltā vistiņa, Behemots – tās ir tikai dažas skulptūras, kas nu jau tapušas koktēlnieku plenērā Dikļos no 9. līdz 14. jūnijam.

Tur top skulptūras, kas balstītas uz tēliem Vika pasakās, un tās pēc izžūšanas varēs pievienoties Vika pasaku parkā esošajām skulptūrām. Plenērā piedalās un darbus veido Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti kopā ar pasniedzējiem. 

Dikļos viesojamies trešdien, kad skulptūru tapšana vēl ir procesā. Vairāk stāsta RTU lektors Arhitektūras un dizaina institūtā JĀNIS KALNIŅŠ: «Koktēlniecības plenērs Dikļos norisinās jau kopš 2016. gada, un ik pa pāris gadiem šeit tiekamies. RTU studenti, kas studē produktu dizainu, šajā semestrī izstrādāja dizaina skices skulptūrām no pasaku motīviem, izstrādāja arī maketus, kurus šeit var arī apskatīt. Daži no studentiem atbrauc šeit un realizē šīs idejas dabā. Šeit arī darbojas koktēlnieks Guntis Priedīte no Smiltenes, arī viņš izgatavo skulptūras un pat labprāt realizēs vienu studenta ideju.

TOP SKULPTŪRAS. Priekšplānā Mārcis Kalniņš, 1. kursa students, kura skulptūra bija nupat iesākta, un Jānis Kalniņš, RTU lektors. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru