Kokle skan vasaras saulgriežos

- 22.Jūnijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pēc deviņu mēnešu piespiedu klusēšanas Valmiermuižas parkā viņsestdien bija atgriezies Gardu Muti tirdziņš. Varbūt nedaudz rimtāku, klusāku gaisotni, retākām tirgus apmeklētāju rindām vismaz pirmajās stundās (daudziem tā bija arī darba diena), taču ar sen nebaudītu iespēju gan tirgotājiem, gan pircējiem baudīt silto vasaras dienu ar pilnu krūti, kad ikviens var brīvi ieskatīties otram sejā! 

Liesma tirgus burzmā satika gan mājastēvu, kurš, bāra puiša skoteli apvilcis, čakli rosījās aiz letes, gan mājasmāti, kura rūpējās, lai visas paredzētās lietas sāktos īstajā vietā un laikā. 

Aigars Ruņģis, Valmiermuižas alus saimnieks: «Ir prieks, ka uz gada pirmajiem lielākajiem svētkiem, ko svin visa Latvija, atkal visi var sanākt kopā – gan amatnieki, gan tirgotāji. Viņi kopš pēdējā Miķeļdienas Gardu Muti tirdziņa 19. septembrī ir sēdējuši mājās un gaidījuši šo satikšanās brīdi, tāpēc man īpašs prieks, ka šādā pirmsjāņu ielīgošanas noskaņā, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un drošības pasākumus, visi atkal brīvā dabā var satikties un  bez sejas maskām ieskatīties viens otram sejā un nogaršot visas garšīgās lietas. Ir atkal cerība, ka lietas uzlabojas, aicinu visus vakcinēties, lai pēc iespējas ātrāk un biežāk mēs varētu satikties!»

Sabīne Vandāna, Valmiermuižas kultūras biedrības vadītāja: «Mūsu biedrības lielais prieks, ka pēc deviņu mēnešu dīkstāves esam atgriezušies pie tirdziņa. Pa ilgiem laikiem mums tirdziņš atkal vasaras saulgriežu noskaņās, jo parasti šajā laikā mums bija etnofestivāls Sviests, ko zināmo apstākļu pēc esam pārcēluši uz 28. augustu. Tur risināsim tēmu par un ap dzelzi un tā kalšanu. Šodien īpaši uzsveram vasaras saulgriežus, ir viss, lai varētu rotāties un pucēties, uz svētkiem glīti apģērbties, gan arī sagādāt mielastu svētku galdam no dažādiem mājražotājiem – gan maizīti, gan gaļiņu, gan dažādas uzkodas un našķus. Kā ielu muzikants mums garām brauks un Valmiermuižā piestās Namejs Kalniņš no Cēsu puses. Viņš spēlē koklīti, tad nu varēsim arī koklītes ritmos izstaigāt tirdziņu!»

NAMEJS KALNIŅŠ: es ar savu koklīti. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru