Jaunais Nolikums pieņemts

- 27.Septembris, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušās trešdienas Burtnieku novada domes sēdē viens no svarīgākajiem lemjamajiem jautājumiem bija jaunā Nolikuma par licencēto makšķerēšanu Burtnieka ezerā apstiprināšana. Garāku diskusiju rezultātā, kur savu viedokli no copmaņu puses izteica divi pieaicinātie pieredzējušie makšķernieki Ivars Polis un Imants Saulītis, bet zvejnieku kanti turēja deputāts Anrijs Šļaukstiņš, tika apstiprināts garš un informācijas pārpilns dokuments uz 14 lappusēm. Par to nobalsoja vairākums domnieku, vienīgais pret bija Raimonds Indrāns, pamatojot savu nostāju ar to, ka šajā Nolikumā pārāk daudz grozījumu, salīdzinot ar iepriekšējo Nolikumu.

Šoreiz Burtnieks piemin tikai galvenos jaunā dokumenta punktus, tieši tos, kas būtiski mainīti vai arī Nolikumā ir no jauna.

Pirmais — par plēsīgo zivju paturamo lomu.

II. Makšķerēšanas tiesības un pienākumi.

6. Vienā makšķerēšanas reizē vienam makšķerniekam lomā atļautais līdaku un zandartu skaits (3 no katras sugas) nedrīkst tikt pārsniegts arī vienas diennakts lomā.

Otrā, jauna lieta — atļauts baltās zivis makšķerēt, ja copmanis neatrodas laivā, faktiski par brīvu.

III. Makšķerēšanas licenču veidi, skaits un cenas.

8.5. Gada bezmaksas licence, makšķerējot no krasta, no laipas vai iebrienot, no 1. jūnija līdz ledus uzsalšanai ar pludiņa vai grunts makšķeri aprīkotu ar vienu vienžubura āķi, neizmantojot ēsmas zivtiņu. Atļauts makšķerēt raudas, plaužus, pličus, vīķes, līņus, ķīšus, ruduļus, karpas, karūsas.

Trešā lieta, pat vairākas, un tās galvenokārt ķer spiningotājus.

IX. Vides aizsardzība. Aizliegts:

34.1. velcēt ar vairāk nekā vienu makšķerēšanas rīku katram makšķerniekam;

34.2. velcēt ar iekšdedzes dzinēju un elektromotoru no 1. maija līdz 15. jūnijam;

34.6. braukt ar autotransportu pa ezera ledu, izņemot šī Nolikuma 37. punktā minētās personas un izņemot ar normatīvajos aktos noteiktajā kārtā reģistrētajiem speciālajiem transporta līdzekļiem — kvadricikliem, sniega motocikliem;

34.8. atrasties ar laivu vai citiem peldošiem transportlīdzekļiem speciāli iezīmētās vietās laika periodā no 1. maija līdz 15. jūnijam saskaņā ar pielikumā Nr. 2 esošo karti un sekojošām stūru koordinātām, kas, secīgi savienojot ar iedomātu līniju, veido četrstūra formas lieguma zonu, kas dabā norobežotas ar oranžas krāsas bojām: Rūjas sēris (koordinātas), Kūkuris (koordinātas).

PAR BRĪVU, TAČU AR KONTROLI. Šādi — ar pludiņmakšķeri no krasta vai laipas — turpmāk Burtniekā iecerēts atļaut makšķerēt par brīvu. Taču īpašu gada bezmaksas licenci, kurā nāksies aizpildīt lomu uzskaites tabulu un kura piecu dienu laikā pēc termiņa beigām būs jānodod tieši vai elektroniskā veidā, copmanim tomēr nāksies izņemt.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru