Jauna lappuse Valmieras basketbolā

- 15.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ceturtdienas pēcpusdienā, kad ārkārtas sēdē Valmieras domnieki bija lēmuši par atbalstu nodibinājuma Bertānu Valmieras basketbola skola dibināšanai, tūlīt uz karstām pēdām notika preses konference, kurā Valmieras mērs Jānis Baiks, NBA kluba Vašingtonas Wizards un Latvijas izlases basketbolists Dāvis Bertāns un basketbola kluba Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola ģenerālmenedžeris Miks Balodis informēja par brāļu Daira un Dāvja iesaistīšanos Valmieras jaunatnes basketbola sistēmā. 

Jānis Baiks: «Nodibinājums Bertānu Valmieras basketbola skola veidos izglītības iestādi, jaunu sporta skolu, kurā tiks pārstāvēts basketbols. Tas nozīmē, ka pēc kāda laika no Valmieras Bērnu sporta skolas basketbols pilnībā pārcelsies uz jauno izglītības iestādi. Mērķis ir Valmierā basketbolu padarīt vēl stiprāku.  Papildu mērķis – ļoti mērķtiecīgi ejam uz to, ka mums Valmierā, kur jau tā esam slaveni ar basketbolu, esam pietiekami stipri un ļoti labi kotējamies Latvijas jaunatnes basketbola sistēmā daudzās vecuma grupās, izcīnām medaļas, šī jaunā skola ir sava veida jauns atspēriena punkts. Mēs gribam redzēt, ka tie, kas šajā sistēmā ir izauguši, pamazām dod atgriezenisko saiti sistēmai, kurā viņi izauguši. Īpašs prieks par brāļiem Bertāniem, kuri ir bijuši Valmieras basketbola sistēmā, kaut arī sākuši savu karjeru Rūjienā, kas laikam ir īpaša pilsēta Latvijas basketbolā, un tur vēl zinātniekiem būtu interesanti papētīt, kāpēc tieši šajā vietā tik daudzi basketbolā talantīgi jaunieši ir piedzimuši. Saku lielu paldies Bertānu ģimenei, ka viņi ir piekrituši šāda projekta izveidei, es no šīs jaunās skolas redzu tikai ļoti daudzus ieguvumus –  basketbola sistēmai, jaunajiem basketbolistiem. Šis ir jauns solis, nopietns pagrieziena punkts Valmieras basketbola vēsturē.»

EJAM DARĪT! Preses konferences dalībnieki (no kreisās) Miks Balodis, Dāvis Bertāns un Jānis Baiks pēc kopīgas fotografēšanās Valmieras pilsdrupu fonā. Mikam rokās simbolisks Bertānu basketbola skolas pirmās izziņošanas pamatakmens – visu triju parakstīta Spalding basketbola bumba.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru