Jau devīto gadu – Ekoskolu Vasaras forums

- 21.Augusts, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā Limbažos norisinājās devītais Ekoskolu Vasaras forums, ko organizēja Vides izglītības fonds kopā ar Limbažu novada domes atbalstu. Pasākums pulcēja 90 pedagogus un rekordlielu skaitu – 120 jauniešu no 60 Ekoskolām visā Latvijā, to starpā Ziemeļvidzemes internātpamatskolas un Valmieras pilsētas 5. PII «Vālodzīte» pārstāvjus.

Apmācības notiek divās daļās, skolēniem un skolotājiem atsevišķi, tomēr nezaudējot fokusu uz  pasākuma centrālajām tēmām – klimata krīzes un dabas izzušanas jautājumiem. Ekoskolu Vasaras forums ir tradīcijām bagāts un vērienīgs vides izglītības pasākums Latvijā, kurā tiekas aktīvākie Ekoskolu pārstāvji, zinātnieki un dabas aizsardzības speciālisti, lai apspriestu mūsdienīgās metodes,  darbojoties pēc labākajiem un zinātniski apstiprinātiem principiem. Pasākums ik gadu pulcē atbildīgus cilvēkus, kam rūp dzīvot tīrā un sakārtotā vidē.

Foruma dalībnieki atzina, ka atzinīgi novērtē pasākuma formātu, jo organizatori piedāvā vairākas nodarbības vienlaikus, kur katrs pedagogs vai skolēns var izvēlēties sev tīkamo, ko varbūt nepārzina un par ko vēlas uzzināt plašāk. Pasākuma dalībniekiem veidojas unikāls paziņu loks, un šādas tikšanās veido apziņu, ka tāds neesi viens pasaulē, bet ir ļoti daudz līdzīgi domājošo, tāpat ir vērtīga pieredzes apmaiņa gan pedagogiem, gan skolēniem no dažādām mācību iestādēm.

Šī gada nodarbībās tika pārrunātas saiknes starp lauksaimniecības piesārņojumu un dabas izzušanu, dabas vērtībām, ko parāda dabas skaitīšana, kā arī visu, kas saistās ar klimata krīzi. Transporta, enerģijas, apģērbu un pārtikas patēriņa izmaiņas var būtiski palīdzēt pārejā uz ilgtspējīgu nākotni – to uzsvēra eksperti no Zaļās brīvības, Pasaules Dabas fonda, Pilsēta cilvēkiem, Fashion Revolution Latvija, kā arī daudzām citām organizācijām.

EKOSKOLU PEDAGOGI Lielezera pludmalē. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru